Литекс постигна страхотна победа над Левски с 2:1 в дербито от 11-ия кръг на "А" група, което се игра на стадион "Градски" в Ловеч.

Двубоят не бе от най-качествените, а на всичкото отгоре футболистите на двата отбора си спретнаха здрав въргал през първото полувреме, който завърши с два червени и няколко жълти картона.

Гостите от София поведоха първи в резултата чрез своята голяма звезда Гара Дембеле, който се разписа в 11-ата минута.

Домакините обаче изравниха в 29-ата минута чрез Христо Янев, който се разписа от фаул.

В 89-ата минута пък Светльо Тодоров вкара победния гол за ловчанлии и направи обрата в този мач пълен.

След срещата, Литекс измести Левски от първата позиция в класирането. Двата отбора имат по равен брой точки - 25, но въпреки това ловчанлии имат и по-добра голова разлика.

Срещата започна малко по-добре за гостите, които имаха много добра възможност да открият резултата още във 2-ата минута, но Петър Занев успя да изчисти топката от краката на Гара Дембеле.

Само три минути по-късно треньорът на Левски Ясен Петров буквално изтръпна, след като Дембеле легна на земята, тъй като бе получил някаква травма.

Оказа се обаче, че французинът ще може да продължи мача, тъй като няма сериозни проблеми.

Същият този Дембеле успя в 11-ата минута да хвърли в екстаз дошлите в Ловеч над 3000 привърженици на Левски, след като вкара първия гол в мача и по този начин откри резултата.

В ситуацията, той получи страхотен пас от Дарко Тасевски и прехвърли стажа на домакините Виниус Паривиейра, за да открие резултата в полза на "сините".

В 19-ата минута Гара направи уникален пропуск и изпусна уникална възможност да удвои преднината на софиянци, след като ударът му от непосредствена близост мина над горната греда.

Домакините постепенно заиграха по-добре и в 29-ата минута стигнаха до така желания изравнителен гол, който бе дело на Христо Янев.

Нисичкият халф се разписа с директен удар от фаул и по този начин изравни резултата.

Само минута по-късно, безмислено съприкосновение в средата на терена между Влади Гаджев и Джемал Берберович доведе до масов бой, в който се замесиха футболистите на двата отбора.

Зрителите наблюдаваха наистина много грозни гледки, а реферът от своя страна успя да овладее страстите на терена, показвайки червени картони на Пламен Николов и Дарко Тасевски, които бяха най-активни във въргала, както и няколко жълти картона.

След като страстите на терена се успокоиха, Георги Иванов трябваше да влиза на терена, за да иска обяснение от съдията за картоните, а само минута по-късно публиката на Литекс уцели Веско Минев с бутилка в крака.

Все пак обаче срещата продължи, но до края на полувремето не се създаде нищо кой знае колко опасно пред двете врати и в крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при реми.

Второто полувреме започна доста мудно и ситуациите пред двете врати не бяха кой знае колко много по време на него.

Първото по-опасно положение пред "сините" се откри чак в 75-ата минута, когато Мюлдер направи невероятен пропуск, след като си бе разменил ефектно двойно подаване с Гара Дембеле.

В 82-ата минута пък Светльо Тодоров също изпусна доста добро положение, след като по случайност бе засекъл центриране на  на Янев.

По всичко си личеше, че двубоят най-вероятно ще завърши с хикс, но в 89-ата минута Ицо Янев тресна гредата, а секунди по-късно Тодоров овладя страхотно ниско центриране на Дока и с много ефектно прехвърляне изкова победата на своите.

ЛИТЕКС - ЛЕВСКИ 2:1
[0:1] Дембеле 11'
[1:1] Янев 29'
[2:1] Тодоров 89'

ЛИТЕКС: Винисиус, Барт, Бодуров, Занев, Берберович, Янев, Том (57 - Г. Миланов), Дока, Нифлор (70 - Св. Тодоров) , Николов, Йеленкович (46 - Цветков)

ЛЕВСКИ: Митрев, Мюлдер, Милиев, Иванов, Мийн, Грийн, Гаджев, Тасевски, Младенов (53 - Киров), Дембеле, Жоазиньо (89 - Слори)