Централният защитник на Левски Кристиан Макун направи равносметка в родината си за кампанията и предстоящото участие на сините в евротурнирите. Той си спечели титулярната позиция в отбраната на столичани, като изигра 29 двубоя във всички турнири, в които вкара три гола – два на Арда и един на ЦСКА.

„Благодаря на Бог за изминалия сезон, който бе изпълнен с много победи. Утвърдих се като титуляр и успяхме да се преборим за второто място в класирането, нещо, което клубът не бе постигал от дълго време. Участието в евротурнирите ни амбицира. Имах щастието да играя в Младежката лига на УЕФА с Ювентус. Беше прекрасно изживяване. Приемам с голяма радост предстоящите ни мачове, въпреки че трябва да работим усилено, за да влезем в същинската фаза на Лига Европа“, заяви Макун пред neverinoticias.

„Доволен съм от индивидуалното си развитие и игровото време, което получих. Както и от представянето си в защита и нападение. Вкарах три гола. Слава Богу нямах контузии и сега е време да погледнем с оптимизъм към следващия сезон“, добави още той.