Шампионът Литекс постигна изключително трудна победа с 2:1 над Берое в първия си двубой от новия сезон в "А" група.

Момчетата на Любослав Пенев приеха заралии на своя стадион, а самата среща се игра пред не повече от 1000 души.

Гостите откриха резултата още в началото на мача, след като Ваня Дзаферович реализира в 7-ата минута.

През втората част обаче силната игра на домакините даде резултат и те стигнаха до два гола, с които обърнаха мача. Попаденията бяха дело на Занев и Джерманович в 62-ата и 77-ата минути.

Двубоят започна по-добре за гостите от Берое, които демонстрираха доста по-силна игра от своя противник през първите минути.

"Заралии" владееха повече топката и си личеше, че тимът на Илиан Илиев няма просто да се бори да не загуби мача.

В 3-ата минута обаче все пак Литекс имаше страхотна възможност да открие резултата чрез Тиаго Мирасема.

Бразилецът излезе на страхотна позиция на точката за изпълнение на дузпата, но пропусна да се разпише.

Четири минути по-късно все пак обаче гостите от Стара Загора закономерно стигнаха до попадение, дело на Ваня Дзаферович.

Той успя да засече с глава центриране от корнер на Диян Генчев и даде преднина на Берое.

След гола, Литекс започна да играе по-активно, докато Берое се прибра в собствената си половина.

В 23-ата минута Христо Янев опита да изненада стража на гостите със силен удар, но топката срещна тялото на Дзаферович.

Три минути по-късно той отново имаше добра възможност пред себе си, но кълбото мина на сантиметри от гредата на вратата на Берое.

Натискът на ловчанлии продължи и в 30-ата минута удар на Светльо Тодоров излезе в аут.

До края на полувремето резултатът се запази и в крайна сметка двата тима излязоха в почивка при 1:0 за Берое.

Второто полувреме започна по-добре за домакините от Литекс и те успяха да изравнят в 62-ата минута.

Петър Занев вкара изравнителното попадение със силен удар от 25-26 метра, при който Теменлиев не успя да се намеси.

Натискът на домакините продължи и в 77-ата минута словенецът Джерманович реализира попадение и направи обрата в мача пълен.

Александър Цветков отправи изключителен удар от далечна дистанция, но Теменлиев успя да избие топката, която дойде на крака на Джерманович. Словенецът от своя страна вкара хубав гол с воле.

До края на мача не се стигна до повече попадения и резултатът се запази.

ЛИТЕКС - БЕРОЕ 2:1
0:1 Дзаферович 7'
1:1  Занев 62'
2:1 Джерманович 77'

ЛИТЕКС: Виничиус, И. Миланов, Бодуров, Попов, Занев, Г. Миланов, Цветков, Янев (46 - Флорес), Мирасема (73 - Джерманович) , Тодоров - к, Цветанов (53 - Йеленкович)

БЕРОЕ: Теменлиев, Ямуков, Дзаферович, Бачев, Пенев, Велев, Генчев - к (66 - Абушев), Димитров (76 - Вълканов), Чипилов, Златинов, Йорданов (66 - Танев)