С две победи и едно равенство приключи първият тренировъчен лагер на Литекс.

В Свиленград тимът на Христо Стоичков победи Хеброс с 6:0, завърши 0:0 срещу едноименния местен тим и надигра с минимален резултат 1:0 Чавдар Етрополе.

Тази сутрин оранжевите проведоха последното си занимание на стадион "Колодрума", след което отпътуваха за Ловеч.

Утре наставникът на шампионите ще проведе едно занимание, след което футболистите ще получат ден почивка.

В четвъртък сутринта Литекс ще пътува за Сандански, където ще протече втората фаза от подготовката на българска земя.

Първата контрола в югозападния град е насрочена за неделя. Съперник на ловчанлии ще бъде новакът в "А" група Ботев Враца.

Оранжевите ще останат в Сандански до 29 януари, като са предвидени проверки с Малеш Микрево и Вихрен на 25-ти и 28-ми януари.

На 1 февруари ловчанлии летят за Анталия, където ще бъде третият им зимен подготвителен лагер.