Литекс разгроми Спартак Варна със 7:1 в среща-реванш от 1/8-финалите за купата на България. В първия мач ловчанлии победиха с минималното 1:0 и с общ резултат 8:1 продължават напред.

Още в началото на двубоя Галин Иванов направи непростим пропуск. Той бе изведен от Ваюши на празна врата, но вместо да разпечата вратата на противника, шутира високо над гредата.

След четвърт час игра Георги Миланов се контузи и бе заменен от Герасим Заков. Само пет минути след влизането си на терена, Заков откри резултата след хубава солова акция.

В 38-та минута Галин Иванов се реваншира за невероятния си пропуск от началото на мача и изведе по прекрасен начин Иса на стрелкова позиция. Голаджията не сгреши и покачи на 3:0 с второто си попадение в двубоя.

Една минута преди края на първата част отново Галин Иванов се озова в прегръдките на съотборниците си, след като този път асистира за попадението на Томи Костадинов.

Веднага след подновяването на играта ловчанлии потърсиха и пети гол. След разбъркване в пеналта на Спартак най-добър усет показа Герасим Заков, който чукна топката в мрежата.

В 57-та минута Георги Димитров отсрами гостите, като вкара почетен гол след много хубав пробив, който обърка отбраната на "оранжевите".

Близо четвърт час преди края на редовното време Ваюши се втурна отдясно и центрира към наказателното поле. Герасим Заков засече топката право във вратата на гостите, оформяйки своя хеттрик. Малко след това Ваюши пропусна, останал очи в очи със стража на варненци.

Пет минути преди края на мача един от най-добрите на терена Ваюши все пак се разписа. Исмаил Иса свали една висока топка за своя съотборник, който матира стража на гостите Марков.

Литекс - Спартак Варна  7:1

1:0  Герасим заков - 20'

2:0  Исмаил Иса - 21'

3:0  Исмаил Иса - 38'

4:0  Томи Костадинов - 44'

5:0  Герасим Заков - 51'

5:1  Георги Димитров - 57'

6:1  Герасим Заков - 73'

7:1  Армандо Ваюши - 86'

Литекс: Пиргов, Динчев, Попов, Илия Миланов (Гълъбов - 56'), Бодуров (М. Иванов - 46'), Славчев, Костадинов, Ваюши, Георги Миланов (Заков - 15'), Галин Иванов, Иса

Спартак Варна: Марков, С. Георгиев (Боев - 25'), К. Иванов, Димов (Желязков - 42'), Ст. Иванов, Кателиев, Цирков, Филипов, Г. Димитров, Станчев, Маринов