Литекс постигна победа с 2:1 над Локо Пловдив в среща от 10-ия кръг на родния елит.

Домакините стигнаха до успеха с попадения на Славчев и Ваюши в 25-ата и 29-ата минути, докато за гостите точен бе  Камбуров в 58-ата минута.

След този мач Литекс измести ЦСКА от 3-ото място с актив от 19 точки, докато Локо е 5-и с 16 точки.

Срещата започна с интересно положение за гостите и още в 3-ата минута Н'Диае засече центриране на Лазаров, но прати топката в аут.

В 8-ата минута Локо получи страхотна възможност за директен обстрел, след като Страхил Попов игра с ръка пред границата на наказателното поле. Зад топката застана Мартин Камбуров, който обаче би право в стената.

Няколко минути след това Литекс пропусна невероятен шанс, след като Джордан излезе очи в очи срещу Господинов, но ударът му излезе в корнер.

Все пак след няколко минутен натиск Литекс поведе с гол на Симеон Славчев, който отправи техничен превърлящ удар от дистанция.

Младокът вкара попадението в 25-ата минута, а три след това Ваюши можеше да вкара с ножичен удар от над 30 метра, но Господинов спаси вратата си по фамозен начин.

Литекс стигна и до втори гол в 29-ата минута. След центриране на Цветков, Ваюши прати топката в мрежата от границата на наказателното поле.

В самия край на полувремето пред Литекс се създаде отличен шанс за трети гол. Славчев засече хубаво центриране с глава, но ударът му бе неточен.

След почивката играта бе активна и в 48-ата минута Златинов стреля силно, но прато в ръцете на противниковия страж.

В 54-ата минута след доста странен рикошет топката щеше да влезе в мрежата на Литекс, но Славчев изби топката в последния момент.

Локо обаче не се предаде и в 58-ата минута вкара почетен гол. Камбуров стреля от разстояние и вкара страхотно попадение.

В следващите минути и двата тима създадоха по една интересна ситауция, но нови голове не падаха.

В 72-ата минута Литекс можеше да убие интригата, след като Цветков отправи мощен удар от 25 метра, а Господинов със сетни сили изби. До края нямаше повече голове.

ЛИТЕКС - ЛОКО ПД 2:1
1:0 Славчев 25'