Литекс успя да се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като победи Спартак Варна и в реванша.

Ловчанлии надвиха "Соколите" с 3:2 като гости във Варна, като тимът продължава напред в турнира след общ резултат от двата мача 8:3.

Гостите бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до успеха, който дойде след два гола на Миро Манолов и един на Момчил Цветанов.

Логично ловчанлии излязоха с доста резерви в днешната среща, но те оправдаха очакванията на треньорския щаб.

Официален дебют на вратата направи Боян Пейков, а на левия бек се появи Кирил Динчев. Бразилецът Ванжер подпомагаше Миро Манолов в нападение, а по крилата действаха бързоногите Цветанов и Десподов.

Домакините започнаха по-активно и в 6-ата минута нацелиха напречната греда след удар от фаул на Янаки Смирнов.

В 17-ата минута пък се стигна до грозен инцидент, след като 20-ина фена на Спартак прескочиха оградата и влязоха на терена с цел да прекратят срещата. В крайна сметка те бяха прогонени от охраната след около пет минути гонитба.

В 28-ата минута Симеон Ганчев реализира за Спартак и даде аванс на домакините, след като прехвъчли технично стража на Литекс.

Точно пет минути след това обаче Миро Манолов изравни с хубаво попадение. Той отправи топовен шут извън пеналта и не сгреши.

В 37-та минута Манолов бе повален в наказателното поле и сам изпълни точно отсъдената дузпа, покачвайки на 2:1. Три минути след това Момчил Цветанов показа техника и прецизност и от пряк свободен удар неспасяемо вкара за 3:1.

До почивката падна още едно попадение, този път в полза на Спартак. Беавиров намали от дузпа за игра с ръка на Кирил Динчев.

След почивката не паднаха повече голове, макар че Литекс бе по-активният тим.

Спартак Варна – Литекс Ловеч 2-3
0:1  Ганчев (28')
1:1  Манолов (33')
1:2  Манолов (37') – дузпа
1:3 Цветанов (40')
2:3 Беавиров  (43')

Съставът на Литекс: Боян Пейков, Страхил Попов (73 – Ивелин Аладжов), Емил Грозев, Васил Божиков, Кирил Динчев, Александър Цветков, Румен Руменов, Ванжер, Момчил Цветанов (56 – Ангел Здравчев), Мирослав Манолов (73 – Армандо Ваюши), Кирил Десподов