Литекс и Локомотив София завършиха 0:0 в битката за Европа. Двата отбора не показаха стойностен футбол на стадиона в Ловеч.

В първата една четвърт от мача двата тима не създадоха нищо интересно, въпреки че ловчалии имаха териториално предимство.

Гостите обаче първи стигнаха до голова опасност. В 25-та минута след центриране от корнер Марко Ранджелович стреля с глава от няколко метра, но Баривиейра успя да спаси.

След това оранжевите се настаниха още по-трайно в половината на Локомотив, но трудно успяваха са застрашат вратата на столичани, които бяха добре организирани в защита.

Логично първото полувреме завърши 0:0. Едва в началото на второто полувреме домакините отправиха първия си обаче удар към вратата на локомотив.

Шутът на Пауло Регула обаче се отби в крака на защитник. В следващите минути железничарите се активизираха и на няколко пъти създадоха няколко опасности в наказателното поле на Литекс.

В 58-та минута Васил Божиков изби топката от голлинията след опасен пробив на Романов и удар на Том. Две минути по-късо Милчо Ангелов стреля от въздуха, но неточно като пропиля най-добрата възможност за Литекс до този момент.

В 80-та минута и Йонсен пропусна добра възможност за гол. Нападателят на домакините стреля над гредата с глава след центриране на Асприля.

В последните минути ловчалии заиграха по-агресивно в търсейки победата, а гостите вече разчитаха на контраатаки. В крайна сметка гол не бе отбелязан и двата отбора си поделиха по една точка.

Литекс - Локомотив София 0:0

Литекс: Винисиус Баривиейра, Страхил Попов, Рафаел Перес, Васил Божиков, Иван Горанов, Петрус Бумал /46 - Никола Колев/, Кристиан Малинов, Пауло Регула /61- Кирил Десподов/, Данило Асприля, Милчо Ангелов / 78 - Румен Руменов /, Бьорн Йонсен

Локомотив: Божидар Митрев, Елтон Дош Рейш, Марко Ранджелович, Александър Бранеков / 50 Камен Хаджиев/, Румен Трифонов, Евертон Джилио Том, Орлин Старокин, Антонио Ливроменто /75 - Йордан Тодоров/, Емил Гъргоров, Ламжед Шехуди / 90 - Преслав Йорданов /, Владислав Романов