Ливърпул доказа, че никога не се предава! Мърсисайдци изтръгнаха епична победа 5:4 при гостуването си на Норич. В лудия мач на "Кяроу роуд" тимът на Юрген Клоп губеше 1:3 до 55 минута, но в крайна сметка в последните секунди на продължението резервата Адам Лалана се превърна в големия герой на мача, вкарвайки за 5:4.

След равностойни начални минути Ливърпул опита да натисне и още с първата си опасна атака успя да открие резултата в 18 минута. Фирмино се измъкна от защитата на домакините при хубав пас по земя от Милнър. Бразилецът стреля по диагонала над плонжа на Руд, топката се удари в гредата и влезе в мрежата. Малко след това мърсисайдци можеше да вкарат втори гол, но удар на Милнър бе избит пред вратата в корнер.

Без кой знае каква впечатляваща игра в атака Норич обърна мача до почивката. В 29-ата минута за пореден път Ливърпул се пропука след корнер пред своята врата. След центриране на далечната греда Мартин свали топката на Мбокани, който с гръб към вратата стреля с пета и опъна мрежата на Миньоле. Малко преди почивката дебютантът Стивън Нейсмит, дошъл миналата седмица от Евертън, направи 2:1 с точен шут по диагонала. Така канарчетата стигнаха до обрата с еднствените си два удара за първото полувреме.

В 54-ата минута Нейсмит отново се измъкна от своя пазач Алберто Морено и нахлу в наказателното поле на Ливърпул. Испанецът се намеси нескопосано в гръб и фаулира нападателя. Реферът Лий Мейсън отсъди дузпа, а Хуулахан я реазилизра хладнокръвно за 3:1.

Секунди по-късно обаче Ливърпул даде да се разбере, че няма да се предава. Хендерсън остана непокрит в наказателното поле и засече подаване на Фирмино - 3:2. Осем минути по-късно мърсисайдци изравниха с нов гол на Фирмино. Влезлият като резерва Адам Лалана намери в наказателното бразилеца, който овладя добре и пусна топката покрай вратаря Руд.

Норич опита да излезе от шока в следващите минути и да погледне към вратата на гостите, но без успех. В 75-ата минута защитникът на "канарчетата" Ръсел Мартин закопа своя отбро с груба грешка. Бранителят изведе сам срещу вратаря Джеймс Милнър, за когото не бе проблем да преодолее Руди и осигури пълния обрат за Ливърпул.

Драмата обаче не свърши до тук - в началото петминутното продължение Себастиан Басонг стреля от границата на наказателното поле и изравни. В 95-ата минута обаче резервата Лалана донесе великата победа за Ливърпул.

4:5 Лалана 90+5

Норич: Руд, Мартин, Басонг, Брейди, Иво Пинто, Нейсмит (82 - Джером), Хаусън, Хуулахан (70 - Олсон), Дорънс, Редмънд (70 - Джарвис), Мбокани

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Туре, Сако, Морено (90 - Коулкър), Хендерсън (76 - Бентеке), Лейва, Джан, Милнър, Фирмино, Айн (59 - Лалана)

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153916374870439" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153916374870439"><p>&#x41b;&#x443;&#x434;&#x43e;&#x441;&#x442;! &#x412;&#x438;&#x436;&#x442;&#x435; &#x43f;&#x43e;&#x431;&#x435;&#x434;&#x43d;&#x438;&#x44f; &#x433;&#x43e;&#x43b; &#x437;&#x430; &#x41b;&#x438;&#x432;&#x44a;&#x440;&#x43f;&#x443;&#x43b; &#x43f;&#x440;&#x438; &#x443;&#x441;&#x43f;&#x435;&#x445;&#x430; &#x441; 5:4 &#x43d;&#x430; &#x442;&#x435;&#x440;&#x435;&#x43d;&#x430; &#x43d;&#x430; &#x41d;&#x43e;&#x440;&#x438;&#x447;!</p>Публикувахте от <a href="https://www.facebook.com/gol.bg/">Gol.bg</a> в&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153916374870439">23 януари 2016 г.</a></blockquote></div></div>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Da-kaFu-zz8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>