Уотфорд и Ливърпул завършиха 3:3 в изключително зрелищен двубой от първия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Викъридж Роуд".

Момчетата на Юрген Клоп демонстрираха слабостта си от миналия сезон и рано-рано вратата им беше превзета от Окака Чука след статично положение.

Гениално хрумване на Садио Мане донесе радост за гостите, но Уотфорд си върна аванса в резултата малко след това, когато Дакуре наказа нова грешка в "червената отбрана".

Десетина минути след почивката Ливърпул нанесе двоен удар, вкарвайки два бързи гола чрез Роберто Фирмино от дузпа и Мохамед Салах, получил прекрасно подаване от бразилеца.

В третата минута но добавеното време Мигел Бритос изравни резултата след ново разбъркване в пеналта на гостите.

Първата добра възможност се откри пред домакините, които контраатакуваха чрез Перейра. Той финтира двама бранители и стреля, но в последния момент беше блокиран. При изпълнението на корнера обаче нямаше прошка и Стефано Окака Чука откри резултата с глава.

"Червените" се опитаха да отвърнат на удара, но не успяваха да сътворят нито едно голово положение. Те задържаха топката и се опитваха да щурмуват основно отдясно, но без особен успех.

Концентрирали вниманието си в предни позиции, гостите бяха на път да получат още едно попадение. Този път Симон Миньоле внимаваше и успя да пресече острото центриране към Окака, като малко след това беше маркирана и засада.

Преди да изтече половин час игра Ливърпул успя да изравни благодарение на гениалното хрумване и индивидуалната класа на Садио Мане. Нападателят игра на двойно подаване с Джан, навлезе в наказателното поле и прати кълбото хладнокръвно в десния ъгъл.

Радостта на мърсисайдци продължи твърде кратко, защото малко след това Уотфорд си върна аванса в резултата. Абдулай Дакуре добута топката в мрежата, оказвайки се най-съобразителен при разбъркване, предизвикано от хаоса в отбраната на гостуващия отбор.

До края на първата част Мохамед Салах имаше две възможности, но не успя да се възползва, а в добавеното време удар на Садио Мане профуча покрай дясната греда.

Близо десетина минути след подновяването на играта вратарят на домакините Андре Гомес спъна Мохамед Салах и реферът правилно посочи бялата точка. Роберто Фирмино пое отговорността и не сбърка, реализирайки в долния ляв ъгъл.

Този път Ливърпул демонстрира характер и нанесе светкавичен двоен удар, стигайки до пълен обрат две минути по-късно. Фирмино бше изведен от дълбочина, прехвърли Гомес и предостави лесна възможност за Салах да вкара на празна врата.

В средата на второто полувреме Алберто Морено копна топката зрелищно над защитник и отправи страховит удар, но Гомес спаси. После Матип стреля с рамо при изпълнението на корнера, но напречната греда спаси домакините.

Двайсетина минути преди края на редовното време Салах получи леко вдясно на вратата и би мощно с левачката извън пеналта, но покрай целта. В 77-ата минута Мане изведе египтянина на стрелкова позиция, но кълбото посети мрежата от нейната външна страна.

Пет минути преди края Садио Мане напредна отляво и подаде на Жоржиньо Вайналдум, но шутът от движение на холандеца беше под всякаква критика.

В третата минута но добавеното време Миньоле изби шут от дистанция, но при изпълнението на корнера Мигел Бритос вкара отблизо, въпреки претенциите на Ливърпул за засада. Шут на Ричарлисън беше отразен от Миньоле на близката греда, топката се отби в напречната греда и Бритос я довкара.

Ливърпул получи последен шанс да си върне аванса в резултата, но Вайнайлдум не успа да сграбчи възможността.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ZNQ54GoZo5E" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Уотфорд - Ливърпул 3:3

1:0 Стефано Окака - 8'
1:1 Садио Мане - 29'
2:1 Абдулай Дакуре - 32'
2:2 Роберто Фирмино - 55', дузпа
2:3 Мохамед Салах - 57'
3:3 Мигел Бритос - 93'

Уотфорд: Гомес, Кабул, Бритос, Янмаат (Кико - 18'), Холебас, Чалоба, Дакуре, Амрабат, Клевърли, Перейра (Ричарлисън - 49'), Окака (Грей - 63')

Ливърпул: Миньоле, Ловрен, Матип, Морено, Александър-Арнолд, Джан, Хендерсън, Вайналдум, Салах (Милнър - 86'), Мане, Фирмино (Ориги - 81')