Лудогорец започна с разгромна победа контролите от лятната подготовка. Шампионите отнесоха с 8:0 Родопа на стадиона в смолянския квартал „Райково“.

Мачът се игра при голям зрителски интерес пред 300 фена, половината от които деца. Малчугани от всички възрасти сбъднаха мечтата си да вземат автографи и да се снимат с любимците си Дяков, Марселиньо, Моци, Кафу, Вандерсон преди, по време и след срещата.

Клаудио Кешерю откри резултата в 6-ата минута. Сисиньо покачи на 2:0 пет минути преди почивката. През първата в игра за Лудогорец бе един от талантите във футболната академия на шампионите – Ерол Дост. Това бе дебют за дефанзивния халф при мъжете. Треньорът Дерменджиев заложи също на друг млад футболист от школата в стартовия състав - Денислав Александров.

През второто полувреме „орлите“ отбелязаха още шест гола. Между 50-ата и 55-ата минута във вратата на Родопа паднаха три попадения дело на Жоао Пауло, Джонатан Кафу от дузпа и отново Жоао Пауло. В 66-ата минута резултатът вече бе 6:0 за Лудогорец след гол на Хосе Паломино. Отново Кафу бе точен за 7:0 120 секунди по-късно. Крайното 8:0 фиксира Жоао Пауло с третото си попадение в последните секунди на двубоя.

Преди мача футболистите на Лудогорец направиха страхотен жест към момчета от школата на Родопа. Дяков и компания им подариха 30 чисто нови топки, закупени с лични средства.

Съставът на Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Моци, Паломино, Натанаел, Дяков, Дост, Мисиджан, Александров, Кишада, Кешерю;

Влезли след почивката: Симеонов, Василев, Терзиев, Паломино, Китов, Анисе, Саша, Кампаняро, Вандерсон, Кафу, Жоао Пауло