Лудогорец (Разград) спечели с 2:0 срещу Ахмат (Грозни) в последната си приятелска среща по време на лагера в Австрия. Вандерсон и Марселиньо реализираха попаденията за българския шампион във всяко от двете полувремена.

В средата на първата част Сисиньо се пребори за топката отдясно и веднага центрира в наказателното поле, където на чиста позиция беше останал Вандерсон, който с лекота прати топката в мрежата на руския отбор.

В 34-ата минута и в самото начало на втората част между футболистите от двата състава прехвърчаха искри, но до сериозни инциденти не се стигна.

Десетина минути след паузата Марселиньо с техничен удар реализира втория гол в мача. Мирзов пробва рефлекса на Хорхе Браун, който показа класа, избивайки топката в ъглов удар.

В 87-ата минута резервата Седаев беше близо до гол във вратата на Браун. Той стреля технично, но опитът му за гол нацели страничния стълб на вратата на Лудогорец.

Лудогорец - Ахмат 2:0

1:0 Вандерсон (24')
2:0 Марселиньо (54')

Лудогорец : Хорхе Брун, Сисиньо, Козмин Моци, Георги Терзиев, Натанаел, Абел Анисе, Лукас Саша (46 - Густаво Кампаняро), Вандерсон, Марселиньо, Джоди Лукоки, Джонатан Кафу

Ахмат: Гудиев, Плиев, Семенов (59 - Родолфо), Уилкер, Акхядов (59 - Утсиев), Иванов, Торж, Мирзов (59 - К. Кадюров), Швец, Митришев, Балай (46 - Садаев)