Лудогорец победи с 2:1 у дома Ботев Пловдив в последен мач от 9-ия кръг на Първа лига.

Гостите поведоха още в 5-ата минута чрез Лъчезар Балтанов, след което разградчани направиха куп пропуски. В 47-ата минута Марселиньо все пак изравни, а в 80-ата Игор Пластун донесе успеха за шампионите. В продължението украинецът тотално се превърна в герой, след като изчисти от голлинията.

След него "орлите" събраха 21 точки и са на една зад лидера ЦСКА. "Канарите" пък са на 10-та позиция с едва 8 т.

5-а минута главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа в полза на Ботев за нарушение на Георги Терзиев срещу Бризола. Лъчезар Балтанов застана зад топката и откри резултата.

Домакините реагираха веднага и наложиха натиск към вратата на Ботев. В 17-а минута Вандерсон излезе на добра позиция, намери Марселиньо, чийто удар бе париран.

Седем минути по-късно и Джоди Лукоки направи пропуск пред вратата на Ботев. В самия край на първата част Марселиньо свали топката за Клаудиу Кешеру, който отблизо не успя да преодолее Чворович.

Второто полувреме започна по желания от Лудогорец начин: ранен гол, с който домакините изравниха. Радослав Терзиев не успя да изчисти добре топката и Марселиньо от воле реализира за 1:1.

Пълният обрат обаче малко се забави, тъй като разградчани, очевидно уморени след тежкото гостуване на Истанбул ББ в Лига Европа миналата седмица, действаха твърде тромаво в предни позиции и почти не застрашиха вратата на Чворович.

В 74-а минута Кешеру стреля опасно от фаул от границата на наказателното поле, но стражът на Ботев спаси. Очакваното се случи в 80-а минута, когато Лукоки центрира и защитникът Игор Пластун с глава прати топката в мрежата - 2:1 за Лудогорец.

В последните секунди на двубоя Пластун спаси домакините от изравнително попадение, след като изби с глава топката пред голлинията.

Лудогорец - Ботев Пловдив 2:1

Голмайстори: 0:1 Лъчезар Балтанов 5-дузпа, 1:1 Марселиньо 47, 2:1 Игор Пластун 80

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Натанаел, Сисиньо, Георги Терзиев, Игор Пластун, Лукас Саша, Абел Анисе (80-Густаво Кампаняро), Марселиньо, Вандерсон (75-Жуниор Кишада), Джоди Лукоки, Клаудиу Кешеру (85-Яцек Горалски)

Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Лазар Марин, Меледже Омнебес (83-Стивън Петков), Серкан Юсеин (72-Юлиано Алваро), Лъчезар Балтанов , Фелипе Бризола, Дуде Ндонгала (77-Тони Тасев), Фернандо Виана

Стадион: Лудогорец Арена
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Георги Терзиев, Густаво Кампаняро (Лудогорец); Фернандо Виана, Серкан Юсеин, Меледже Омнебес, Фелипе Бризола, Цветомир Панов (Ботев)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=f2b38a8faa" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>