Лудогорец обърна с 4:1 Септември на стадион "Васил Левски" и съкрати изоставането си от ЦСКА и първото място само на една точка.

Домакините дръпнаха в резултата в края на първата част с гол на Крис Гади (45), но гостите стигнаха до победата и трите точки с две попадения Лукоки (56 и 89) и по едно на Натанаел (54) и Вандерсон (85).

По този начин Лудогорец продължава да е на второ място след ЦСКА и пред Левски в битката за шампионската титла. Септември е на незавидното 13 място със седем точки и ще се бори за спасението си.

Трябва да се отбележи, че "орлите" изиграха скандално първо полувреме, когато не направиха нищо смислено и логично получиха гол.

След почивката Лудогорец живна, набързо вкара две попадения, в края добави нови две и заслужено си взе победата. Шампионите продължават да са единствени без загуба в първенството.

Интересното е, че Лудогорец вече гостува пет пъти в София от началото на кампанията, като победи ЦСКА, Витоша Бистрица, Славия и Септември, а с Левски направи нулево равенство.

Така разградчани ще посрещнат в приповдигнато настроение Хофенхайм за Лига Европа.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:4

1:0 Крис Гади 45
1:1 Натанаел 54