Тотнъм определено трябва да бъде взиман съвсем насериозно, защото Шпорите постигнаха петата си поредна победа, печелейки с 2:1 насред „Етихад Стейдиъм“ срещу един от основните си конкуренти – Манчестър Сити.

Това бе първи успех за лондончани на терена на Гражданите от 2010-а година, но с него хората на Маурисио Почетино събраха 51 точки и се върнаха на второто място, с по-добра голова разлика от Арсенал. Лидерът Лестър е с 2 точки аванс.

Гражданите допуснаха пък ново разочарование и остават с 47 точки, на 6 от първото място. Хари Кейн от спорна дузпа и Кристиан Ериксен вкараха головете за гостите, а между тях се разписа младока Келечи Ихеаначо.

Новината за домакините бе завръщането на Венсан Компани в центъра на отбраната, като партньор на Николас Отаменди. Белгиецът имаше само 9 минути в последните 20 мача на своя отбор. Гаел Клиши пък замени Александър Коларов. За Тотнъм Деле Али стартира, като и крайните защитници бяха различни от предишния двубой.

В 10-ата минута след корнер топката беше отклонена към Агуеро, който бе на добра позиция, но от движение прати топката над вратата.

Тотнъм отговори с атака, при която Сон отбеляза от малък ъгъл, но попадението правилно бе отменено поради засада.

Мачът бе двуостър, като при една ситуация Давид Силва бе изведен вляво на наказателното поле, но диагоналният му удар бе избит от защитник в корнер.

След 15-ата минута домакините успяха да вземат известен превес като в 23-ата минута Дани Роуз направи ключов блок с тяло след удар на Рахийм Стърлинг.

Шпорите все пак успяха да погледнат към вратата на противника и в 29-ата минута Кристиан Ериксен стреля извън наказателното поле, но Джо Харт се справи добре и успя да избие.

Като цяло обаче до почивката нямаше много добри положения и логично паузата дойде при 0:0.

След нея Агуеро трябваше да се прави по-добре при една ситуация, когато Туре го намери вдясно на наказателното поле, но аржентинецът стреля много неточно, като трябва да бъде оправдан, тъй като топката падаше отвисоко и той не успя да я уцели добре.

Така се стигна до 52-ата минута, когато Тотнъм получи дузпа, но при спорни обстоятелства. Дани Роуз опита центриране отляво, а в опита да го спре Рахийм Стърлинг скочи, обръщайки се с гръб. Получи се рикошет в тялото и ръката на играча и Марк Клатънбърг прецени, че позицията на ръката е в неестествена позиция и посочи бялата точка. Хари Кейн вкара хладнокръвно и вкара 15-ия си гол през сезона.

Малко след това домакините можеха за изравнят, когато Яя Туре изпълни отлично свободен удар, но топката разтресе напречната греда. Гражданите натиснаха, а Пелегрини пусна Келечи Ихеаначо в стремежа да промени ситуацията.

И това се оказа отличен ход, защото младокът изравни. В 74-ата минута Клиши взаимодейства с Давид Силва, след което подаде в наказателното поле, където свободния Ихеаначо не остави шансове на Юго Лорис с мощен удар.

Лондончани обаче не се стреснаха и в 83-ата минута нанесоха решителния удар. Туре загуби в центъра, след което топката бе подадена бързо към Ламела, който изведе отлично Ериксен в наказателното поле и датчанинът стреля покрай Джо Харт – 1:2.

Дълбоко в добавеното време домакините пропуснаха страхотен шанс. Агуеро центрира, а Лорис успя леко да докосне топката и да я бутне пред Отаменди. Силва обаче получи шанс да направи добавка, но с шпагат прати топката над вратата и това бе краят за Сити.

Манчестър Сити – Тотнъм    1:2

0:1    Кейн 53 дузпа
1:1    Ихеаначо 74
1:2    Ериксен 83

Манчестър Сити: Харт, Сабалета, Компани, Отаменди, Клиши (76 Коларов), Фернандо (67 Ихеаначо), Фернандиньо, Силва, Туре, Стърлинг, Агуеро
Тотнъм: Лорис, Уокър, Алдервайрелд, Вимер, Роуз, Дайър, Дембеле, Али (80 Ламела), Сон (71 Каръл), Ериксен, Кейн (89 Шадли)

<iframe width="560" height="315" src="http://vbox7.com/emb/external.php?vid=1d32e8b638" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>