Манчестър Сити постигна деветия си успех от началото на сезона в също толкова мачове и продължава без грешка при Пеп Гуардиола.

Гражданите спечелиха гостуването си на Суонси с 2:1 в 3-ия кръг на турнира за Купата на Лигата и се класираха за следващия етап.

Лидерът във Висшата лига бе без доста от титулярите си като наказания Агуеро, както и без Силва, Стърлинг, Нолито, Отаменди и Браво, но спечели общо взето без проблеми.

В състава на Манчестър Сити имаше млади играчи като Алекс Гарсия и Анжелиньо, а Венсан Компани също стартира за първи път. Келечи Ихеаначо водеше нападението отново. Рекордната покупка Борха Бастон бе титуляр за Суонси.

Гостите доминираха в началото, но без да стигат до сериозни положения. В 12-ата минута младокът Анджелиньо бе оставен свободен в наказателното поле, но ударът му премина покрай вратата.

Вратарят Вили Кабайеро пък не се чувстваше особено комфортно при играта с крака и в 15-ата минута буквално изведе Борха Бастон, който стреля от движение, но стражът изби, въпреки че топката така или иначе нямаше да влезе в мрежата.

Темпото се вдигна, като и двата тима стана по-агресивни в действията си, но добрите ситуации бяха рядкост. Малко преди почивката Майк ван дер Хоорн можеше да си отбележи автогол, но Нордфелд реагира добре и спаси на голлинията.

След паузата ситуацията бързо се промени. В 49-ата минута Сити организира страхотна контраатака отляво чрез Гаел Клиши, който пусна вляво от себе си за Анжелиньо. Последният му върна, а Клиши шутира по диагонала, като след рикошет топката прехвърли Нордфелд за 1:0.

В 68-ата минута Сити стигна и до втори гол, за който голяма вина носи и опитният защитник Жорди Амат. Притиснат от двама души, той загуби топката в наказателното си поле, а Навас веднага я подаде към точката на дузпата. Гарсия реагира най-бързо и засече от движение в обратния ъгъл за 2:0.

До края Суонси имаше инициативата, ала голът им падна твърде късно. Уейн Раутлидж и Моду Бароу направиха скоростно двойно подаване отдясно, а последният центрира за Гилфи Сигурдсон, който отблизо прати топката покрай Кабайеро и в далечния ъгъл, но за повече домакините нямаха време.

Те ще имат възможност за реванш още в  събота, когато отново ще приемат състава на Пеп, този път в мач от Висшата лига. Гостите пък ще стискат палци всичко да е наред с Венсан Компани, който секунди преди края се прибра в съблекалнята, явно получавайки нова контузия.

Суонси – Манчестър Сити    1:2

0:1    Клиши 49
0:2    Гарсия 69
1:2    Сигурдсон 93

Суонси: Нордфелд, Ранхел, Ван дер Хоорн, Амат, Тейлър, Корк (54 Фер), Бритън, Раутлидж, Фултън, Ноутън (60 Сигурдсон), Борха Бастон (74 Бароу)
Манчестър Сити: Кабайеро, Сабалета, Компани, Стоунс, Клиши, Фернандо, Анджелиньо (57 Де Бройне), Гарсия (89 Адарабийоо), Навас, Сане, Ихеаначо (69 Диас)