Манчестър Юнайтед постигна победа с 3:2 над Рома във втория мач на Луис ван Гаал начело на отбора. Срещата се игра в Денвър и е част от американското турне на тима. Този мач бе от приятелския турнир "International champions cup".

Успехът е втори на "Червените дяволи" на американска земя, след като преди дни тимът надви с впечатляващото 7:0 отбора на Лос Анджелис Галакси.

Рома започна по-добре мача от своя противник, но постепенно играчите на Ван Гаал поеха инициативата и имаха солидна преднина от три гола до края на първото полувреме.

В 36-ата минута Уейн Руни вкара впечатляващ гол от дистанция с който даде аванс на отбора си. Той комбинира с Хуан Мата, след което с далечен изстрел прати топката в долния ляв ъгъл на противниковата врата, като ударът му бе 5-6 метра преди дъгата.

Нападателят върна жеста на своя съотборник и от собственото си наказателно поле с прекрасен извеждащ пас го намери в наказателното поле, след което Мата прехвърли излезлия да го пресрещне вратар и реализира.

В 45-ата минута пък Юнайтед направи преднината си класическа след попадение от дузпа, което бе реализирано от Руни.

Логично темпото в играта на англичаните поспадна и имаше отпускане при тях в последния четвърт час на мача, като Рома успя да се възползва от това. В 75-ата минута Пянич вкара феноменален гол от собственото си наказателно поле.

Босненецът видя излезлия пред вратарското поле страж на Юнайтед и с прекрасен прехвърлящ удар десетина метра преди центъра го матира, а крайното 3:2 оформи Франческо Тоти след дузпа в 88-ата минута.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - РОМА 3:2