Младият талант на Манчестър Юнайтед Джеймс Уилсън отново напомни за себе си, като вкара и четирите гола при победата с 4:1 над Манчестър Сити на финала на Манчестър Синиър Къп.

Уилсън излезе на сцената в края на миналия сезон когато бе пуснат в мач на първия отбор срещу Хъл Сити и вкара два гола за победата с 3:1.

Въпреки това  това лято той не бе взет от Луис ван Гаал с отбора за турнето в САЩ. С поредната си изява обаче Уилсън напомни на холандеца да не го изключва от сметките.

Воденият от Патрик Виера младежкият отбор на Сити откри резултата с гол на Жорди Хивула. Мануел Пелегрини също бе на трибуните, за да гледа на живо младите играчи.

Уилсън обаче изравни малко преди края на полувремето с брилятен солов гол, след като слаломира през цялата защита на съперника.

В началото на втората част той вкара и втори гол. В средата Уилсън бе изведен сам зад защитата, за да оформи своя хеттрик, а в 82-та минута се освободи от защитник и вкара хладнокръвно с левия крка.

Така Юнайтед спечели трофея за 4-ти пореден път и 28-ми общо.