Манчестър Юнайтед отново не бе убедителен в играта си, но все пак стигна до 2:0 срещу Съндърланд на „Олд Трафорд” в мач от 27-ия кръг  на Висшата лига.

Уейн Руни вкара двете попадения за Червените дяволи, които продължават битката за четворката и вече имат 50 точки, като поне до утре излязоха на трето място.

Интересна ситуация имаше през второто полувреме, когато при дузпата реферът Майк Дийн се обърка и изгони грешен човек от гостуващия състав. С 25 точки Съндърланд остава близо до дъното.

В състава на Юнайтед имаше 5 промени от загубата от Суонси. Луис Антонио Валенсия, Ашли Йънг, Крис Смолинг, Джони Еванс и Радамел Фалкао се появиха вместо Пади Макнеър, Фил Джоунс, Люк Шоу, Маруан Фелайни и Робин Ван Перси. Гус Пойет промени трима от своите футболисти, като стартираха Ван Аанхолт, Жорди Гомес и Конър Уикъм.

Преди почивката опитите на домакините за попадение се изчерпаха с ударите на Уейн Руни и Анхел ди Мария, които обаче не затрудниха сериозно стража на Съндърланд. Джърмейн Дефо и Адам Джонсън пък пробваха на контраатаки да затруднят Давид де Хеа, но и те не успяха, макар че някои положения не бяха лоши.

Най-чистото положение преди почивката обаче се откри пред Ашли Йънг в 26-та минута. Той се озова на страхотна стрелкова позиция, но ударът му срещна гредата, като и О'Шей можеше да си отбележи автогол, след като протегна крак. В крайна сметка обаче статуквото се запази.

То остана такова чак до 66-та минута, когато Руни откри резултата от дузпа. Тогава Джон О'Шей фаулира Радамел Фалкао, като задържа с ръце. В същия момент обаче и Уес Браун връхлетя върху колумбиеца. Реферът отсъди нарушението, но се обърка и изгони Браун. Самият О’Шей си призна, но арбитърът бе категоричен.

През миналия сезон имаше подобен случай на мача Челси – Арсенал, когато Окслейд-Чембърлейн игра умишлено с ръка в наказателното поле, но реферът изгони вместо него Киърън Гибс.

Националът на Англия остана хладнокръвен зад бялата точка и без проблеми прати топката в долния ляв ъгъл, прекъсвайки серията си от 8 поредни мача в Лигата без попадение, с което най-после даде преднина на Червените дяволи в този така важен за тях сблъсък.

Това помогна на домакините да доиграят по-спокойно последните минути от двубоя. А интригата съвсем умря в 84-та минута. Тогава Аднан Янузай стреля от границите на наказателното поле, Костел Пантилимон изби, но Уейн Руни с глава го прониза за втори път.

Манчестър Юнайтед – Съндърланд    2:0

1:0    Руни    66 дузпа
2:0    Руни    84

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Еванс, Рохо, Блинд, Ерера, Йънг, Ди Мария (47 Янузай), Руни (86 Мата), Фалкао (68 Фелайни)
Съндърланд: Пантилимон, Ревейер, О’Шей, Браун, Ван Аанхолт, Катърмол, Ларсон, Гомес, Джонсън (81 Флечър), Уикъм (67 Верхини), Дефо (67 Греъм)