Манчестър Юнайтед е на крачка от участие в Шампионската лига, след като постигна трудна победа с 2:1 при визитата си на Кристъл Палас.

Хуан Мата откри от дузпа в 19-ата минута, след като Майкъл Оливър бутна рамо на гостите, тъй като топката срещна рамото на Скот Дан, а не ръката му, както съдията предплагаше.

Испанецът вкара от наказателния удар и така отборът му прекъсна серията си от 306 минути без отбелязано попадение.

В 57-ата минута Пънчън изравни за домакините след удар от фаул и лек рикошет в главата на Блинд.

Глен Мъри можеше да направи обрата в мача пълен, но малко след час игра от началото на мача той пропиля шанс сам срещу Де Хеа.

Фелаини реализира в 78-ата минута, след като насочи топката с глава към вратата на противника и така донесе успеха на тима си.

След 36 изиграни кръга и днешната победа Манчестър Юнайтед се откъсна на седем точки пред Ливърпул, който утре гостува на Челси. Кристъл Палас е 12-и с 42 пункта.

Днес обаче отборът имаше и неприятни новини, тъй като Шоу и Руни се контузиха през първото полувреме, а на разгрявката преди мача и Ди Мария получи травма и в крайна сметка не взе участие в него.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2
0:1 Мата 19' дузпа
1:1 Пънчън 57'
1:2 Фелаини 78'

КРИСТЪЛ ПАЛАС: Сперони, Дилейни, Дан, Уорд, Суаре, Йединяк (84 - Лий), Ледли (46 - Пънчън), Макартър, Боласие, Мъри, Заха

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Смолинг (84 - Макнеър), Джоунс, Шоу (40 - Евънс), Валенсия, Йънг, Фелаини, Мата, Блинд, Ерера, Руни (46 - Фалкао)