Отборът на Манчестър Юнайтед победи Евертън с 1:0 в мач от 32-рия кръг на английската Висша лига. Голът падна през второто полувреме и бе дело на Антони Марсиал(54').

Преди началото на срещата Юнайтед отдаде чест на легендата на клуба сър Боби Чарлтън, като кръсти "Северната трибуна" на името на великия англичанин.

През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор, но чисти положения за гол липсваха и двата тима се прибраха в съблекалните при нулево равенство.

Втората част бе далеч по-добра за Юнайтед и десет минути след подновяването на играта "червените дяволи" откриха резултата. Антони Марсиал се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза единствения гол в срещата.

С победата Юнайтед събра 53 точки и е само на една зад градския съперник Сити в битката за топ 4. Евертън остава 12-ти със своите 38 пункта.

Двубоят започна в спокойно темпо и в началните минути на срещата не се случи нищо интересно.

Първото по-интересно положение дойде в десетата минута, когато Юнайтед изпълни заучено положение на корнер и Маркос Рохо се озова на стрелкова позиция, но се забави и изстрелът му бе блокиран.

Двайсетина минути след началото на мача "червените дяволи" създадоха най-чистото си положение до момента. Антони Марсиал направи двойно подаване с Маркъс Рашфорд и последва страховит шут на французина, който мина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Евертън.

В средата на първата част, при изпълнение на ъглов удар от страна на "карамелите", Лукаку имаше възможност да стреля с глава, но ударът му бе неточен.

В следващите десет минути Юнайтед трайно се установи в половината на гостите, но чисти положения за гол липсваха.

Двубоят бе доста динамичен, но до края на полувремето гол не падна и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Пет минути след подновяването на играта Лукаку имаше добра възможност за гол, но Дейли Блинд за пореден път в мача спечели двубоя между двамата.

Логичното се случи в 54-тата минута точно пред преименувата трибуна "Боби Чарлтън". Прострелно центриране отдясно остави Антони Марсиал сам на два метра пред вратата и прониза "карамелите" за 1:0.

Две минути по-късно Евертън можеше да изравни, но изстрел с глава на Фил Ягиелка разтресе напречната греда.

Точно час след началото на двубоя "червените дяволи" имаха отлична възможност да удвоят преднината си, но Марсиал се размина с центрираната топка към него и резултата остана непроменен.

В следващите минути мачът се поуспокои и играта се водеше предимно в центъра на терена.

Пет минути преди края Евертън изпусна прекрасна възможност да изравни. Фил Ягиелка отново се оказа на прекрасна позиция за гол, но Давид де Хеа успя да спаси удара му.

До последния съдийски сигнал "карамелите" имаха още няколко добри положения, но до гол не се стигна.

<iframe width="560" height="315" src="http://vbox7.com/emb/external.php?vid=296784202a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Манчестър Юнайтед - Евертън 1:0