Манчестър Юнайтед успя да се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, след като обърна Блекбърн Роувърс и постигна успех с 2:1.

Греъм даде аванс на домакините в 17-ата минута, но десет минути по-късно Рашфорд успя да реализира.

След почивката Моуриньо пусна "тежката артилерия" в лицето на Погба и Ибрахимович и последният затвърди феноменалната си форма с пореден гол, който се оказа победен и падна в 76-ата минута на срещата.

В този мач Юнайтед показа голям характер. Нещо, което се вижда често през този сезон.

Гостите доминираха в началото на мача, което бе съвсем логично предвид разликата в класите между двата тима.

Въпреки превеса на "червените дяволи" в първите минути те бяха шокирани от Роувърс със сравнително ранно попадение.

Дани Греъм откри в 17-ата минута и даде аванс на домакините в резултата.

Той бе изведен по страхотен начин от Емнес зад защитата и излезе на позиция сам срещу вратаря, а след това с прекрасен удар в горния далечен ъгъл матира Ромеро.

Десетина минути след това гостите изравниха.

Мхитарян изведе Рашфорд сам срещу вратаря и последният успя да го финтира и не сгреши.

До почивката нямаше повече голове, макар че и двата тима създадоха опасни атаки.

Малко след подновяването на играта Конуей отправи опасен удар, който обаче бе спасен от Ромеро. Постепенно пък темпото на игра значително поспадна.

Заради липсата на идеи в атакуващ план Моуриньо пусна в игра Ибрахимович на мястото на Марсиал в 62-ата минута, а освен това вкара в игра и Погба, който замени Лингард.

В 70-ата минута шведът направи голям пропуск, след като от близка дистанция пропусна да реализира.

Все пак той вкара решителния гол шест минути по-късно. Погба го изведе чудесно сам срещу вратаря и за шведа не остана нищо друго освен да реализира.