Челси се класира за полуфиналите на ФА Къп след домакинска победа с 1:0 над Манчестър Юнайтед. Големият герой за “сините” бе Н’Голо Канте, който вкара единственото попадение в срещата в 51-та минута. От 35-та обаче “червените дяволи” играха с човек по-малко заради червен картон на Андер Ерера.

Така Юнайтед не успя да защити трофея си от миналия сезон, докато Челси продължава битката за дубъл. Убедителният лидер във Висшата лига продължава да гони и купата, а конкуренция ще бъдат други два лондонски отбора - Тотнъм и Арсенал, както и Манчестър Сити.

Пред погледа на сър Алекс Фъргюсън и Дейвид Бекъм гостите от Манчестър започнаха много агресивно мача и опитваха чрез системни нарушения да изкарат от ритъм Еден Азар. Жозе Моуриньо пък изненадващо заложи на система 3-4-3, като атаката бе водена от Маркъс Рашфорд, който не бе напълно възстановен.

Именно Рашфорд изработи първото добро положение в срещата, след като подаде на Мхиратян в 12-та минута, но ударът на арменеца не попадна в целта. Последваха две блестящи спасявания на Давид Де Хеа след удари на Азар и Гари Кейхил.

Развръзката дойде в 35-та минута, когато Андер Ерера фаулира за втори път Азар и за втори път получи жълт картон. Последваха бурни протести на “червените дяволи”, като дори мениджърите на двата отбора Антонио Конте и Жозе Моуриньо едва не стигнаха до бой. В крайна сметка Юнайтед остана с човек по-рано много рано в мача, а до края на полувремето нулевото равенство се запази.

Това остана така много малко след началото на втората част. В 51-та минута Н’Голо Канте стреля от около 25 метра и този път дори Де Хеа нямаше какво да направи - 1:0 за Челси. Французинът се разписа за втори път в 33 мача за “сините”, като първият му гол отново бе срещу Манчестър Юнайтед на “Стамфорд Бридж” - през октомври за победата с 4:0.

До края на срещата Челси не спираше да атакува, а Юнайтед изпусна големият си шанс в 59-та минута. Маркъс Рашфорд направи за смях с финтовете си Гари Кейхил и остана сам срещу Тибо Куртоа. Ударът с левия крак на нападателя обаче бе спасен. Диего Коста можеше да реши всичко малко след това, когато бе оставен непокрит след центриране от ъглов удар, но нападателят стреля в аут. Техничен изстрел на Вилиан пък мина на сантиметри от горната греда.

До края Юнайтед пробва да изравни с неточен удар на Пол Погба, докато домакините контролираха нещата и не допуснаха повече опасности пред вратата си. В добавеното време резервата Сеск Фабрегас пропусна да вкара втори гол за лондончани.

Челси - Манчестър Юнайтед 1:0

1:0 Н’Голо Канте 51’

Челси: Куртоа, Аспиликуета, Луис, Кейхил, Моузес (89 - Зума), Канте, Матич, Алонсо, Вилиан (81 - Фабрегас), Азар, Коста (90 - Батшуай)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Джоунс, Смолинг, Рохо, Валенсия, Ерера, Погба, Дармиан, Йънг (81 - Лингард), Мхитарян (37 - Фелайни), Рашфорд