Манчестър Юнайтед завърши с победа сезона във Висшата лига - 2:0 на “Олд Трафорд” над Кристъл Палас. Мениджърът на тима Жозе Моуриньо пусна експериментален състав заради финала в Лига Европа срещу Аякс в сряда, но с два бързи гола на Джош Харъп и Пол Погба през първото полувреме Юнайтед взе трите точки.

Тимът на Моуриньо завърши на 6-то място в класирането с актив от 69 точки. Голяма цел обаче е триумф в Лига Европа, което ще даде право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Жозе Моуриньо спази обещанието си и пусна като титуляри четирима пълни дебютанти, а общо с фланелката на "червените дяволи" дебютираха петима юноши на клуба.. Голяма част от звездите на тима получиха почивка заради финала в Лига Европа срещу Аякс през идната седмица.

Това обаче не се отрази много на играта на “червените дяволи”. Нещо повече - още в 15-та минута Джош Харъп получи извеждащо подаване от Пол Погба, направи за смях Мартин Кели и с прекрасен удар в далечния ъгъл направи 1:0. Така младокът стана 15-тият различен голмайстор на Юнайтед този сезон.

Мачът приключи в 19-та минута, когато Пол Погба вкара втори гол. Джеси Лингард подхвана бърза контраатака и пусна в наказателното поле към Погба. Французинът се пребори с Джоел Уорд и с удар между краката на Хенеси направи 2:0.

В 26-та минута Дженсън Пънчън изведе Кристиан Бентеке на стрелкова позиция, но таранът на Кристъл Палас някак изпусна. До края на първата част Харъп бе близо до втори гол, а другото любопитно през първата част бе смените на Пол Погба и Джеси Лингард още преди края.

Юнайтед контролираше събитията на “Олд Трафорд” през втората част, но въпреки това в 55-та минута Бентеке разтресе гредата след удар с глава. Подаването бе на Вилфред Заха. Гостите от Лондон имаха още няколко добри ситуации за гол, но в крайна сметка победата остана за домакините.

Манчестър Юнайтед - Кристъл Палас 2:0

1:0 Джош Харъп 15’

2:0 Пол Погба 19’

Манчестър Юнайтед: Перейра, Фосу-Менса, Байли, Джоунс, Мичел, МакТомини, Туанзебе, Погба (45 - Карик), Лингард (45 - Марсиал), Рууни (88 - Гомес), Харъп

Кристъл Палас: Хенеси, Уорд, Кели, Томкинс, Шлуп, Милошевич, Пънчън, Макартър (61 - Бакари Сако), Заха (79 - Кембъл), Ван Аанхолт (64 - Кайкай), Бентеке