Манчестър Юнайтед удари Реал Солт Лейк с 2:1 във втората си лятна контрола. Тя ще запомни с дебютния гол на Ромелу Лукаку след трансфера му от Евертън.

Днес момчетата на Моуриньо имаха доста повече проблеми срещу отбора от Юта, в сравнение с мача срещу Лос Анджелис Галакси, спечелен с 5:2 миналата седмица.

Луис Силва изведе американците напред в 24-ата минута на срещата, като тимът от Мейджър Сокър Лийг стоеше много добре на терена и не демонстрираше голям респект към "червените дяволи".

Само пет минути след това обаче Хенрих Мхитарян изравни, а в 38-ата минута Ромелу Лукаку реализира първото си попадение за Юнайтед, макар и в неофициален мач. Между двата гола на англичаните бяха извършени цели 11 смени от Реал Солт Лейк.

Хуан Мата получи контузия, а в средата на второто полувреме Антонио Валенсия беше изгонен с директен червен картон. Към края Люк Мълхоланд можеше да донесе равенство за американците, но би неточно от добра позиция. В петък Юнайтед ще играе срещу градския си съперник Манчестър Сити в Хюстън.

Реал Солт Лейк - Манчестър Юнайтед 1:2

1:0 Луис Силва - 24'
1:1 Хенрих Мхитарян - 29'
1:2 Ромелу Лукаку - 38'

Манчестър Юнайтед първо полувреме: Джоел Перейра, Линдельоф, Джоунс, Фосу-Менса, Блинд, Карик, Погба, Мхитарян, Мактоминей, Лингард, Лукаку

Манчестър Юнайтед второ полувреме: Ромеро, Смолинг, Байи, Валенсия, Дармиан, Ерера, Андреас Перейра, Фелайни, Мата (Митчел - 59'), Марсиал (Туанзебе), Рашфорд