Gol.bg погледна към правилника за играта. В регламента на ФИФА има цяла глава обясняваща нарушенията. В член 12 от правилника има специална точка за даване на дузпа. Там пише, че тя се отсъжда при нарушение в наказателното поле, но изрично е посочено, че топката трябва да е в игра.
Алесандро Неста, Масимилиано Алегри, Златан Ибрахимович и останалите от Милан твърдят, че дузпата е отсъдена преди топката да е изритана от корнера. От Барса контрират, че в първия мач не са им отсъдили чиста дузпа за нарушение срещу Пуйол.
Италианската преса бе в потрес от случилото се. "Гадзета дело спорт" излиза на първа страница със заглавие "Барса с малка помощ". Италианските медии веднага извадиха всички случаи с подкрепа на Барселона от последните години.
Милан не за първи път е потърпевш в мач с Барса. През 2006 г. на полуфиналите росонерите играят с каталунците. Първата среща в Милано завършва 1:0 за Барса с гол на Людовик Жюли. Реваншът на "Ноу Камп" финишира без голове. Попадение на Андрий Шевченко, което бе съвсем редовно, е отменено от рефера.
В последните 3 сезона няма случай, в който да няма полемики около съдиите на мачовете с Барселона. Потърпевши бяха Челси, Интер и Арсенал. И в трите случая споровете бяха в реваншите от елиминациите.
През 2009 г. след нулево равенство на "Ноу Камп" Барса гостуваше на Челси в полуфинал реванш. Сините водеха 1:0, но реферът Том Хенинг Йовребо не отсъди четири реални дузпи за Челси. Последната от които бе след изравнителния гол на Иниеста в добавеното време. Гневът на Дрогба се изля върху съдията и нападателят бе наказан сурово. Наложи се полицията да пази Йовребо докато напусне Лондон.
През 2010 г. на полуфинала реванш след като Интер спечели с 3:1 у дома, отборът на Моуриньо гостува в Барселона. Още в началото Тиаго Мота бе изгонен след симулация на Серхио Бускетс. Отборът на Моуриньо се защитава цял мач и удържа само 0:1, което го прати на финала.
Миналата година Арсенал победи Барса 2:1 у дома. На реванша артилеристите се представиха добре и резултатът бе 1:1, когато Робин ван Перси бе изгонен за изритана топка при спряла игра. Реферът Бусака му показа втори жълт картон. Венгер определи решението като "Срамно изгонване". Барса спечели след това с 3:1 и продължи напред.


АПИ: До 4 години ще бъдe завършена АМ "Хемус" до Велико Търново
Починал е актьорът от "Индиана Джоунс" и "Хари Потър" Майкъл Бърн
ЕС с нови правила за преработка на излезлите от употреба автомобили
Калин Павлов е новият управител на Керхер за България и Северна Македония
Обрат: Съпругата на украинския олигарх проговори, не била с ампутирани крака
АПИ обеща до 3-4 години участъците на “Хемус” до Търново да са завършени
Кризата във Volkswagen изхвърля на улицата 670 инженери в София
Новата "испанска" марка е с до 8000 евро по-скъпа в България, отколкото в Испания
Шефът на Honda: Сделката с Nissan е съвсем близо
Задната седалка вече не е най-безопасното място в колата
Кристиян Димитров стана балкански шампион по джудо
Даниел Кормие: Джон Джоунс отказа седемцифрена оферта за двубой
Джилиън Робъртсън към Макензи Дърн: Подценяваш ме и ще си платиш за това
Тайсън Фюри обяви следващия си мач
Дефицит на витамин B12 в напреднала възраст – защо наподобява деменция и невропатия?
Нощното напикаване при децата не е присъда, но изисква установяване на причината
Синдром на Ся-Гибс – мутация в гена AHDC1 и нарушено развитие на мозъка
Мозъкът има древен „филтър“, който решава кое заслужава вниманието ни
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар