Милан врътна разочароващо домакинско равенство 0:0 срещу Аталанта в среща от 12-ия кръг на италианската Серия "А" която се игра на "Сан Сиро".

Като титуляр под рамката на вратата за домакините застана 16-годишният Джанлуиджи Доннарума, който на практика спаси отбора си от загуба след няколко добри спасявания.

През първото полувреме Карлос Бака пропусна добро положение за домакините, но ударът му бе блокиран, а гостите не успяха да стигнат до чист шанс по време на частта.

В 33-ата минута реферът спести втори жълт и червен картон на Де Шильо за нарушение и точно това бе причината той да бъде сменен на почивката.

Второто полувреме започна активно и в 63-ата минута Доннарума показа отличен рефлекс след удар с глава на Цигарини и спаси вратата си.

Футболистът на гостите стреля след това при добавката, но топката излезе в аут.

Той също така спаси удари на Де Руун и Граси.

Домакините пък бяха близо до гола десетина минути преди края след удар на Адриано с глава, но Цигарини изчисти пред голлинията.

МИЛАН - АТАЛАНТА 0:0

МИЛАН: Доннарума, Мексес, Антонели, Де Шильо (46 - Калабрия), Романьоли, Монтоливо, Поли, Черчи, Куцка (64 - Луис Адриано), Бака, Нианг (73 - Хонда)

АТАЛАНТА: Спортиело, Драме (20 - Белини), Палета, Толой, Цигарини, Гомес, Моралес, Раймонди, Де Мун, Граси (72 - Кармона), Пиния (90 - Денис)