Милан продължи възхода си в Серия "А" с победа 2:0 като гост на Палермо в междинния 23-и кръг. "Росонерите" взеха важни три точки в Сицилия с голове на Карлос Бака и М'Байе Нинанг от дузпа още преди почивката.

Тимът на Синиша Михайлович не остави никакъв шанс на своя съперник, затвърждавайки силната си форма след успеха над Интер с 3:0 през уикенда. Цял мач за Палермо изигра българския национал Ивайло Чочев, който обаче не успя да помогне на своя тим да избегне загубата.

Милан пристигна на традиционно неудобния "Ренцо Барбера" в ролята на фаворит и оправда очакванията още от първите минути. "Росонерите" поеха инициативата в търсене на ранен гол, който да им улесни мача. Удари на Монтоливо и Бонавентура минаха покрай целта при по-опасните атаки на тима на Синиша Михайлович.

В 19-ата минута натискът на гостите даде резултат - Абате центрира остро в наказателно поле на Палермо и Бака засече топката за 1:0. След гола Милан продължи да доминира, докато домакините изненадващо нямаха никаква идея как да противидействат на съпенрика.

В 32-ата минута про поредната атака на Милан бранителят на домакините Голданига игра нескопосано с ръка в собственото си наказателно поле и реферът Мацолени заслужено отсъди дузпа. Зад топката застана Нианг, който с хладнокръвен удар опъна мрежата на Сорентино - 2:0.

Милан имаше тотално превъзходство над съперника, нещо което отдавна не се бе случвало, още повече при гостуване. Владеенето на топката беше 64% на 34% в полза на "росонерите". Все пак Палермо стигна до чисто голово положние в края на полувремето след центриране от статично положение, но Джилардино стреля с глава в покрай гредата.

След почивката Милан продължи да държи контрола върху мача, макар и с по-спокойно темпо. Палермо все пак се напъна да промени нещо на трена, но атаките на сицилианци бяха твърде беззъби. Яяло бе близо до гола в 49-ата минута, но ударът му мина над вратата.

Милан можеше окончателно да довърши съперника, пропуски обаче направиха Нианг и Бонавентура. Михайлович даде пореден шанс на Марио Балотели, пускайки го като резерва в средата на второто полувреме, но някогашният голаджия отново остана капо пред гола.

В крайна сметка Милан запази преднината си и затвърди възхода, като втрети пореден мач записа победа с чиста мрежа. С успеха "росонерите" остават на 6-о място, но се доближиха само на две точки от местата в Лига Европа.

Палермо - Милан 0:2