Милан постигна солидна победа 4:1 при гостуването си на опашкаря Емполи и временно излезе на второ място в Серия "А". Жокерът на "росонерите" Джанлука Лападула се развихри с два гола за успеха в отсъствието на Карлос Бака, един добави Сусо, а Андреа Коста от домакините си вкара автогол.

Лош ден имаше талантливия вратар на Милан Джанлуиджи Донарума, който сбърка на два пъти през първото полувреме и втората грешка костваше попадение във вратата му. Все пак съотборниците му в нападение си свършиха работата и се реваншираха за нелепо изпуснатата победа в дербито с Интер преди седмица.

Емполи шокиращо можеше да поведе в резултата още в 3-ата минута след груба грешка на вратаря на Милан Донарума, който подари топката на домакините, но побелялата брада Масимо Макароне не можа да намери опразнената врата.

Първият мач на Матиас Фернандес като титуляр с червено-черната фланелка пък завърши само след 10 минути игра заради контузия, като на негово място в игра влезе Юрай Куцка.

В 15-ата минута Милан откри резултата при първата си опасна атака. Сусо проби отдясно и центрира по земя за Лападула, който опъна мрежата за 1:0. Това е второ попадение за нападателя, след като преди два кръга донесе победата 2:1 при гостуването на Палермо.

Още ненарадвали се, "росонерите" допуснаха изравняване. В 17-ата минута отново Донарума сгреши, но този път фатално. Вратарят на Милан излезе напред, за да пресече центриране, но сервира топката на Рикардо Сапонара, който от дъгата заби топката в опразнената врата.

Малко преди края на полувремето бившият миланист Сапонара можеше да направи пълен обрат за Емполи, но отблизо не успя да намери вратата.

След почивката Милан се развихри и само в рамките на две-три минути си опече мача. В 62-ата минута Абате нахлу отдясно в наказателното поле и извади топката на Сусо, който от десетина метра простреля Скорупски.

Само две минути след подновяването на играта "росонерите" увеличиха преднината си. Страхотен рейд на Джакомо Бонавентура завърши с остър пас пред вратата, където бранителят на Емполи Андреа Коста заби топката в собствената си мрежа.

В 77-ата минута разгромът за Емполи бе факт. Лападула стреля в наказателното поле и след лек рикошет топката влетя в далечния ъгъл на Скорупски. Милан доигра спокойно мача и заслужено си тръгна от "Карло Кастелани" с трите точки.

Емполи - Милан 1:4

0:1 Лападула 15
1:1 Сапонара 17