Милан победи Аустрия Виена с 5:1 в двубой от Група "D" на Лига Европа, игран на стадион "Сан Сиро".

Футболистите на треньора Винченцо Монтела стигнаха до триумф, след като отбелязаха 3 попадения в рамките на 15 минути още през първото полувреме и зарадваха специалния си гост - легендата на клуба Рикардо Кака, който изгледа срещата от трибуните.

След тази победа Милан продължава да е на първото място с актив от 11 точки, с 4 повече от втория АЕК Атина, който завърши наравно 2:2 с Риека в другия мач от групата.

Друбоят започна с лек натиск на домакините, които обаче не успяваха да създадат нещо по-опасно пред вратата на Патрик Пенц. В 12-ата минута Патрик Кутроне спечели пространство и засече центрираната топка в наказателното поле, но хубавият му удар с глава премина малко над гредата.

Гостите от Виена поведоха в резултата след куриозен автогол на Леонардо Бонучи в 21-ата минута. Защитникът се опита да пресече подаване и прати топката в собстената си врата за 0:1.

Само 6 минути по-късно обаче домакините изравниха. Рикардо Родригес засече прекрасно центриране на Фабио Борини и прати топката със здрава тупалка в мрежата - 1:1.

В 36-ата минута Милан стигна до пълен обрат. Рикардо Родригес изпълни пряк свободен удар и прати топката в малкото наказателно поле, където Андре Силва имаше лесната задача, да прати топката в мрежата от непосредствена близост.

В 42-ата минута резултатът стана 3:1. Патрик Кутроне отбеляза от много трудна позиция, скачайки високо, за да засече центриране и да прати топката мощно с глава в левия ъгъл. Така "росонерите" се прибраха на почивката с два гола преднина.

През втората част домакините продължиха да доминират на терена. В 49-ата минута Бонучи можеше частично да се реваншира за автогола си. Защитникът получи хубаво центриране от ъглов удар и нацели топката от воле, но мощният му удар прелетя на няколко сантиметра над гредата.

Три минути по-късно Кутроне стреля опасно от ръба на наказателното поле. Топката се запъти към дясната страна на целта, но стражът Пенц се намеси блестящо.

В 70-ата минута Андре Силва направи резултата 4:1. Футболистът засече хитро центриране в наказателното поле и майсторски отигра подаването, вкарвайки топката в долния ляв ъгъл на вратата.

В 75-ата минута Патрик Кутроне не успя да превърне последвалият корнер в гол. Той стреля с глава от опасна позиция в наказателното поле, но прати топката далеч вляво.

В добавеното време на двубоя Патрик Кутроне офоррми крайния резултат след прекрасно подаване на Лука Антонели.

Милан - Аустрия Виена 5:1

Голмайстори: Леонардо Бонучи (АГ 21), Рикардо Родригес (27), Андре Силва (36,70) Патрик Кутроне (42,90+3)

Милан: Донарума, Мусачио, Бонучи (Гомес 80'), Сапата, Борини (Локатели 74'), Билия, Чалханоглу, Кеси, Родригес (Антонели 64'), Кутроне, Силва
Треньор: Винченцо Монтела

Аустрия Виена: Пенц, Де Паула, Боркович, Кадири Мохамед, Саламон (Глухакович 69'), Сербест, Холцхаузер (Лий 86'), Доминик Прокоп, Абдулахи, Пирес (Тажури 78'), Моншайн
Треньор: Торстен Финк