Световният №1 по тенис Рафаел Надал записа победа №300 на любимите си червени кортове. Днес испанецът победи Андреас Сепи с 6:1, 6:3 и достигна до четвъртфиналите на турнира от Сериите Мастърс в Монте Карло.

27-годишният левичар записа първа победа на клей преди 12 години. На тази настилка той има невероятните 43 титли до момента, включително цели осем трофея на Ролан Гарос и точно толкова в Монте Карло.

Днес Рафа не срещна никакви трудности срещу италианския си съперник, побеждавайки го за точно 74 минути. Надал стигна до пет точки за пробив в мача и реализира всяка една от тях. Освен това той беше безпощаден на първи сервис, печелейки 82% от разиграванията.

Донякъде имаше интрига в средата на втория сет, когато Сепи проби в седмия гейм, но Матадора го довърши в следващите два гейма. В следващия кръг Надал излиза срещу сънародника си Давид Ферер, който победи Григор Димитров в два сета.