Шампионът на Франция ПСЖ допусна неочаквана домакинска издънка на свой терен, след като завърши при равенство 1:1 срещу Лион в среща от 6-ия кръг на френската Лига 1.

Преди мача "Принцовете" бяха категоричен фаворит за успеха, но въпреки това доскорошният тотален хегемон във Франция, който през последните години изживява жестока криза, успя да стигне до ценната точка.

След това реми парижани вече имат 10 точки в класирането и са на 5-ата позиция в него, докато Лион е на 14-ата позиция със скромния актив от 7 точки.

Домакините започнаха по най-добрия възможен начин срещата и в 20-ата минута Единсон Кавани реализира. Той се възползва от страхотно центриране в наказателното поле и с глава вкара топката в мрежата на гостуващия тим.

Постепенно обаче гостите се активизираха и създадоха редица опасни ситуации пред вратата на Сиригу, като логично падна и изравнително попадение, дело на Юмтити в 84-ата минута.

Той изненада вратаря на ПСЖ с удар от границата на наказателното поле и така донесе точката на тима си.