Цели 20 години след първото си участие на турнира "Уимбълдън" Винъс Уилямс продължава да бъде все така в елита на световния тенис, като затвърди това с класиране за полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания.

В среща от четвъртфиналите американката победи шампионката от "Ролан Гарос" Йелена Остапенко с 6:3, 7:5 в мач, продължил 74 минути.

По-голямата от сестрите Уилямс се възползва максимално от големия брой непредизвикани грешки, които направи 20-годишната латвийка.

В първия сет Уилямс направи ранен пробив за 2:0, който се оказа напълно достатъчен и тя взе сета след 6:3.

Втората част бе доста по-драматична, като Остапенко определено изравни играта и дори в един момент изглеждаше, че я води.

Латвийката допусна пробив, с който Уилямс поведе с 2:1 гейма, но успя да го върне за 3:3.

Сетът вървеше към тайбрек, но в 11-ия гейм Уилямс успя да реализира нов пробив, който се оказа решаващ.

В полуфиналите Уилямс ще срещне победителката от двубоя между Симона Халеп (Румъния) и Джоана Конта (Великобритания).