Селекционерът на България по футбол Любослав Пенев заяви преди днешната проверка с Беларус, че няма как да обещае класиране на Евор 2016.
"Започваме с отлична нагласа. Първи мач от този цикъл, който е за европейските квалификации. Тези два дни минаха добре на базата. Очаквам добра игра утре срещу стойностен съперник. Тук няма точки, но това не означава, че двубоят не е важен", каза Пенев.
"Малко са срещите преди старта на квалификациите и трябва да подходим много сериозно. Проверката е полезна, нямаше много свободни съперници за тази дата. Но съм доволен от избора. Надявам се на добър мач срещу стойностен съперник на отличен терен. Затова са и тези мачове, за да се види кой как изпълнява това, което му се зададе като указание."
"Промяната значи да подобрим нещо. Доволен съм, че играем добре, но е нужно да затвърдим нивото, което сме достигнали. Промяната трябва да настъпи там, където не бях доволен от предходния цикъл. А именно лесните жълти картони. Това, че в България се толерират определени отбори и играчи не означава, че е така и в Европа."
"Това е една от насоките, върху които ще работим. Всеки един трябва да е наясно, че не сме някаква световна сила, за да чакаме помощ от съдиите. Като върнем лентата назад, ще видите, че повечето картони са на състезатели от вътрешното първенство."
"Няма как да обещая класиране, никой в залата не би могъл да го направи. Не мога да кажа и дали ще се класираме. Но това, което зависи от нас, ще бъде направено. Да, поставяме си високи цели - да сме първи или втори, в краен случай най-добър трети. Но за това се изисква много работа."
"Ние се целим в директното класиране. Групата не е никак лесна, не се заблуждавайте. Италия, Хърватска, скандинавски отбор... Трябва да сме по-спокойни и да работим много. Това искам от тези, които съм извикал и ще извикам занапред. Не трябва се плашим от трудностите."
"Уверявам ви, че винаги ще търся футболисти. Гледам всички. Не трябва да се изненадвате, ако видите ново име. Искам да разполагам с алтернативи на постовете. С готови хора, които във всеки един момент да са достойни заместници. За този мач съм извикал тези момчета."
"Сега са те, за квалификациите могат да бъдат други, а за Европейското нов състав. Дано да се класираме. От мен с изисква да търся футболисти. Може би след няколко години състезатели от младежката формация ще са титуляри при мъжете, а 19-годишните при 21-годишните. Това е нормален процес. Мога да ви уверя, че през изминалия цикъл постигнахме колектив. Имаме ядро, около което трябва да градим."
"Не знам колко хора ще използвам. Утре, по време на мача, ще си покаже. Всички са здрави, тренират нормално. Едни дойдоха по-рано, други по-късно. Положихме усилия да бъдат в оптимално физическо състояние. Надявам се да са готови за сериозен мач."
"Хубаво е, че Манолев си намери отбор. Радвам се за него, защото игра година и половина без нормалния ритъм, от който един футболист се нуждае. Нямаш ли такъв, изоставаш от останалите. В началото инерцията те води, но постепенно това губи своята функция. Така ще бъде в по-добра форма за предстоящите мачове", каза още Любо Пенев.







Немо връща трофея от Евровизия 2024 г. заради участието на Израел
Забраниха хиджаб и бурка за момичета под 14 години в Австрия
Оставката изненада Радев и ПП-ДБ, негласуващите ще излязат до урните
Оставката на кабинета "Желязков": Кой ще носи отговорност оттук нататък
Нинова с прогноза: БСП и ИТН няма да влязат повече в парламента
Белобрадова: Борисов отдавна виждаше накъде отиват нещата
Фон дер Лайен е начело на класация на "Форбс" за най-влиятелните жени в света
Еврогрупата одобри присъединяването на България към ЕСМ
Войната срещу автомобила: 20 непознати факта
Volkswagen Group се отърва от легендарно дизайнерско студио
Пет култови кросоувъра от началото на века, които си заслужават
Самолет кацна върху автомобил на магистрала
Манел Капе иска титулна битка с „шедьовър“ на UFC on ESPN 73
UFC on ESPN 73 – смяна на боец в последия момент
Сенсей Петко Чирпанлиев е треньор на година: Който учи киокушин, трябва и да преподава киокушин
Брандън Ройвал иска да се „поразходи“ с Манел Капе и да се върне в битките за титлата
Как стресът влияе на качеството на съня и как да го намалим преди лягане?
Функцията на сълзите и различават ли се те при тъга и щастие
На какво се дължат нарушенията в пубертета?
Луличка – източник на алкалоиди, използва се като жлъчегонно и стомашни неразположения
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар