България остана на последно място в група "Б" на европейското първенство по футбол за юноши до 19 години, след като родните национали отстъпиха с 0:3 срещу Германия във втория си мач. Българите са с две поражения и нула точки, а германците са трети с три преди мача си срещу лидера Англия. Тимът от острова е начело с шест пункта след успех с 1:0 срещу втория в класирането Холандия.

Мачът започна с гол за Германия в десетата минута, когато Доминик Франке центрира в наказателното поле от лявото крило, а топката се озова в краката на Етиен Аменидо. Деветката на Бундестима я укроти и стреля, а тя се озова в мрежата на Даниел Наумов, след като се отклони от Андреа Христов. За бранителя на българския национален тим мачът стана още по-лош само седем минути по-късно, когато той фаулира Аменидо в наказателното поле и бе изгонен с директен червен картон. Капитанът на германците Гьокхан Гюл беше точен от дузпата за 2:0.

Българите не се предадоха след втория гол за съперниците, но епизодичните им удари така и не попаднаха във вратата, пазена от Айке Бансен. В 54-та минута пък германците стигнаха до третия си гол, след като Васил Добрев фаулира Аменидо в наказателното поле, а Сидни Фрийде не остави шансове на Наумов за 3:0.

Германците доминираха до края на мача и спечелиха заслужено първата си победа на европейското първенство.

Германия - България 3:0 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Етиен Аменидо 10, 2:0 Гьокхан Гюл 19-дузпа, 3:0 Сидни Фрийде 54-дузпа

Германия: Айке Бансен, Йонас Бузам, Доминик Франке, Гьокхан Гюл (80-Максим Авуджа), Юлиян Кабот, Денис Гайгер, Аймен Баркок (71-Боте Баку), Сидни Фрийде, Етиен Аменидо (76-Давид Раум), Робин Хак и Гьоркем Саглам.

България: Даниел Наумов, Андреа Христов, Васил Добрев, Ангел Лясков, Петър Генчев, Ивайло Найденов (70-Матео Стаматов), Георги Янев, Тонислав Йорданов, Георги Русев, Петко Христов, Калоян Кръстев (81-Станислав Иванов) и Иван Тилев (21-Васил Добрев).

Стадион: "Тенгиз Буржанадзе", Гори
Главен съдия: Сергей Лапочкин, Русия
Жълти картони: Гьокхан Гюл, Етиен Аменидо, Денис Гайгер (Германия); Калоян Кръстев, Георги Русев, Ивайло Найденов, Даниел Наумов (България).
Червен картон: Андреа Христов 17 (България)