Баскетболистите на Хюстън бяха на път да изпуснат още една победа, след като имаха двуцифрен аванс в резултата. Джереми Лин обаче бе на друго мнение.

Племейкърът от китайски произход се включи отлично от пейката, като наниза 31 точки и помогна за триумфа над Торонто със 110:104 дошъл след 2 продължения.

„Просто бях в добър ритъм и се чувствах добре. Вкарах няколко коша и това ми даде увереност“ заяви Лин, който успя в 10 от 17 опита от игра. Дуайт Хауърд помогна с 18 точки и 24 борби, а Джеймс Хардън отбеляза 26 точки за триумфа на Ракетите.

Тексасци водеха с 80:66 8 минути и половина преди края на последната четвърт, но Раптърс направиха страхотна серия от 18:4, за да изравнят. Джеймс Хардън изпусна със сирената в края на мача, а след като Руди Гей изравни от тройката в края на първите допълнителни минути и Лин не успя.

Гардът обаче отбеляза решителен кош 33 секунди преди края на второто продължение, с което направи резултата 108:104 и това се оказа достатъчно за триумфа, който подобри баланса на тима до 5-3. Канадците са 2-5.

Останалите резултати: Индиана – Мемфис 95:79 (Пейсърс вече са 8-0), Филаделфия – Сан Антонио 85:109, Шарлът – Атланта 93:104, Бостън – Орландо 120:105, Чикаго – Кливланд 96:81, Юта – Денвър 81:100 (Джаз остана без триумф при 0-8), Портланд – Детройт 109:103, ЛА Клипърс – Минесота 109:107.