Баскетболистите на Бруклин Нетс прекъснаха серията си от 5 поредни поражения, след като измъкнаха 102:100 при гостуването си в Торонто.

Андрей Блач наниза 24 точки, Джо Джонсън добави 21, а Пол Пиърс помогна с 16 за успеха, който изобщо не трябваше да бъде драматичен.

Бруклин поведе със 101:86 по-малко от 5 минути и половина преди края, но след това започна да пропуска и щурмът на Раптърс им донесе 14 поредни точки, като Руди Гей приближи тима до 100:101 23 секунди преди края с 3 точки.

Шон Ливингстън пропусна един фаул, но при последната възможност Амир Джонсън не успя да реализира със стрелба от тройката от крилото, въпреки че имаше отличен поглед.

„Няма значение дали победихме красиво или не, важното е, че спечелихме“ заяви Джонсън след мача, но тимът му остава с баланс от едва 4-10.

В друг оспорван двубой Голдън Стейт прекъсна серията си от 3 поредни поражения след 102:101 в залата на Ню Орлийнс. В този мач пък Ерик Гордън пропусна в края също от крилото и победата бе за Уориърс.

В последния мач от деня Орландо разби Атланта като гост със 109:92, след като играчите на Меджик вкараха 57% от стрелбите си през второто полувреме, което спечелиха с 60:39. Така тимът сложи край на серията си от 17 поредни загуби като гост.