Портланд впечатлява в Западната конференция на НБА, но и баскетболистите на Финикс продължават да изненадват с доброто си представяне.

Слънцата постигнаха 5-и пореден успех тази нощ, след като се наложиха със 106:102 над Голдън Стейт у дома и подобриха показателите си до 14-9.

Гардовете Ерик Бледсоу и Горан Драгич отново бяха в основата на триумфа, като вкараха съответно 24 и 21 точки. Чанинг Фрай пък добаве 20, за да може тимът от Аризона да прекъсна серията си от 6 поредни загуби срещу Уориърс (13-12).

Гостите наваксаха изоставане от 9 точки в третата четвърт, а след това поведоха в последната, но не успяха да се откъснат решително. Поредни тройки на Бледсоу и Фрай дадоха аванс на Финикс от 102:95, но Голдън Стейт върна 5 точки, а след това Стивън  Къри пропусна от 5 метра в последната минута, след което Пи Джей Тъкър и Бледсоу гарантираха триумфа.

Останалите резултати: Сакраменто – Хюстън 106:91 (26 точки на Руди Гей в домакинския му дебют), Мемфис – Минесота 93:101, Оклахома Сити – Орландо 101:98 (Тъндър за 12-0 у дома), Денвър – Ню Орлийнс 102:93.