Денвър свали Оклахома Сити от върха в Западната конференция, след като удари Тъндър със 101:88 у дома.

Нъгетс нанизаха 14 тройки, 6 от които на Ранди Фой, който приключи с 24 точки и записаха 4-и пореден успех. Тимът подобри баланса си до 18-17, след като преди добрата си поредица бе загубил 8 поредни двубоя.

Кевин Дюрант се отчете с 30 точки за Гръмотевиците, но само 6 от тях дойдоха през второто полувреме. Домакините спечелиха третата част с 29:15 и дръпнаха с 23 точки преди последния период, в който мачът просто се доиграваше.

Еван Фурние добави 19 точки от пейката да победителите, а Тай Лоусън се отчете с 16 и 14 асистенции. „Подобна победа е изключително ценна, тъй като играхме през някои важни играчи“ заяви Фой, който е 17 от 29 от тройката по време на победната поредица. Уилсън Чандлър и Андре Милър не играха.

Оклахома Сити пък явно не може да преодолее липсата на Ръсел Уестбрук, който бе опериран и аут поне още месец. Тимът се свлече до трето място на Запад с баланс 27-9, каквито са показателите и на Портланд. Сан Антонио е на върха с 28-8.