Баскетболистите на ЛА Лейкърс записаха втора поредна победа, след като надвиха Торонто със 112:106, което им се случи за първи път от месец насам.

Триумфът последва този в Бостън и бе едва 3-и в последните 15 срещи на калифорнийци, които завършват първата половина от сезона с баланс от едва 16-25.

Ник Йънг се завърна след наказание и наниза 29 точки, а Пау Гасол добави 22, като Езерняците успяха да наваксат пасив от 19 точки от втората четвърт и 17 в третата преди да спечелят. Те губеха с 31:50 и с 56:73 в един момент от мача, но показаха характер и успяха да победят.

„Много е трудно да спечелиш два поредни мача навън, особено след проблемите, които имаме. Гордея се с момчетата, които не се предадоха и направиха всичко възможно, за да победим” заяви Гасол.

Йънг вкара ключова тройка за 108:103 минута и 21 секунди преди края, което се оказа решаващо и по този начин Лейкърс не допусна да загуби и двата мача срещу Торонто в рамките на един сезон, което никога не се е случвало.

Останалите резултати: Орландо – Бостън 93:91 (Меджик спря серията си от 10 поредни загуби),  Оклахома Сити – Сакраменто 108:93 (Кевин Дюрант вкара „само” 30 точки), Сан Антонио – Милуоки 110:82 (7 играчи на Спърс завършиха поне с по 11 точки, а Тони Паркър не игра заради контузия), Финикс – Денвър 117:103.