Реал Мадрид се върна на първото място в Примера дивисион, възползвайки се от първата загуба на Атретико за сезона. Интересно е, че в 9-ия кръг имаше 4 различни лидера, преди столичани да заемат първото място в неделя вечерта.

Кралския клуб надви трудно Атлетик Билбао у дома с 2:1, след като Алваро Мората влезе от пейката и няколко минути преди края успя да вкара победния гол.

Така нападателят за втори път през сезона се превърна в ключова фигура за отбора, след като и срещу Спортинг в Шампионската лига осигури триумфа с късно попадение.

Дюшекчиите загубиха при визитата си в Севиля с 0:1 и така се смъкнаха едва на пето място в подреждането. Стевен Нзонзи се превърна в герой за домакините, като им осигури победата, като андалусийци се справят отлично до момента и са втори, само на точка от Реал.

Лео Меси спаси Барселона с два гола и каталунците измъкнаха 3:2 на „Местая“ срещу Валенсия. Аржентинецът донесе успеха дълбоко в добавеното време, с което вбеси феновете на домакините, които хвърлиха предмети по терена и удариха Неймар и Суарес.

Меси отговори с грозни псувни, а лошата новина за Барса след мача бе контузията в коляното на Андрес Иниеста, който по първоначално прогнози ще е аут между 6 и 8 седмици и участието в дербито с Реал в началото на декември е малко вероятно.

Виляреал също постигна труден успех, като обърна с 2:1 Лас Палмас, за да остане без загуба и да заеме отличното четвърто място. Жълтата подводница е с втората най-добра защита до момента и определено се справя впечатляващо.

Eто и всички резултати от кръга:

Осасуна – Бетис    1:2
0:1 Хоакин 19, 1:1 Роберто Торес 48, 1:2 Гутиерес 91

Еспаньол – Ейбар    3:3
0:1 Енрич 23, 0:2 Рейес 27 автогол, 0:3 Кике 44, 1:3 Перес 64, 2:3 Пиати 73, 3:3 Лео Баптистао 92

Валенсия – Барселона    2:3
0:1 Лео Меси 22, 1:1 Мунир 52, 2:1 Родриго 56, 2:2 Суарес 62, 2:3 Лео Меси 94

Реал Сосиедад – Алавес    3:0
1:0 Чаби Прието 22, 2:0 Уилиан Хосе 57, 3:0 Вела 87

Гранада – Спортинг Хихон    0:0

Селта – Депортиво        4:1
1:0 Уго Майо 32, 1:1 Албентоса 37, 2:1 Яго Аспас 60 дузпа, 3:1 Ореяна 78, 4:1 Ято Аспас 83

Севиля – Атлетико М    1:0
1:0 Н’Зонзи 73

Виляреал – Лас Палмас    2:1
0:1 Боатенг 31, 1:1 Сансоне 64 дузпа, 2:1 Бакамбу 92

Малага – Леганес        4:0
1:0 Джони 40 дузпа, 2:0 Кастро 42, 3:0 Сандро 57, 4:0 Камачо 92

Реал Мадрид – Атлетик Б    2:1
1:0 Бензема 7, 1:1 Сабин 27, 2:1 Мората 83