Първият кръг за новата година в Серия "А" предложи драматични победи за фаворитите, като единствено шампионът Ювентус спечели своя мач спокойно.

"Старата госпожа" не срещна проблеми при домакинството си на Болоня – 3:0, а Гонсало Игуаин се отличи с два гола. С успеха торинци подобриха и рекорда за най-много поредни победи у дома в Италия – 26, а предишното постижение отново принадлежеше на хегемона.

Иван Перишич пък се превърна в големия герой за Интер, след като се разписа два пъти при успеха с 2:1 над Удинезе на "Дачия Арена". Хърватският национал отбеляза победното попадение в 88-ата минута. В същата беше точен и Карлос Бака, а с неговия гол Милан излъга Каляри на "Сан Сиро" с 1:0. Наполи пък се добра до победата над Сампдория в 95-ата минута, но от 61-ата минута гостите играха с човек по-малко заради много спорен втори жълт картон на Матиас Силвестре.

Рома продължава да диша във врата на Юве, след като надделя с 1:0 над Дженоа на стадион "Луиджи Ферарис". Двата отбора изиграха вълнуващ сблъсък, но автоголът на Армандо Ицо (36) се оказа решаващ.