Франция разгроми Холандия с 4:0, а България удари Швеция с 3:2 в интригуващи мачове от група А на Световните квалификации в зона Европа. Португалия отнесе Фарьорските острови с хеттрик на Кристиано Роналдо, а лидерът в тази група В Швейцария не срещна проблеми с Андора.

В група Н Белгия отчая от живота аматьорите от Гибралтар, след като им вкара девет безответни гола, а Кипър обърна Босна и Херцеговина от 0:2 до 3:2. Холандия, която остана в 62-ата минута с 10 души заради червения картон на Кевин Строотман е застрашена да изпусне поредно голямо първенство. Но Лалетата, трикратни вицешампиони от Световни първенства, изглеждаха тъжно и жалко срещу играещите с настроение млади френски звезди. Антоан Гризман откри резултата в 14-ата минута, след като направи двойно подаване с Оливие Жиру и мушна топката между краката на Яспер Силесен. След него Н'Голо Канте пропусна да вкара втори гол, но това направи Тома Лемар в 73-ата минута с прекрасен диагонален удар.

Пол Погба можеше да вкара за 3:0, но Силесен спаси вратата си. Това обаче стана в 88-ата минута, а Килиан Мбапе оформи крайното 4:0 в 91-ата. Люксембург най-после напълно заслужено се поздрави с победа, след като спечели с 1:0 у дома над Беларус. Даниел Да Мота вкара в 64-ата минута след изпълнение на тъч от ляво. В група В Кристиано Роналдо наниза три гола за успеха с 5:1 над Фарьорските острови, докато Швейцария нямаше проблеми с аутсайдера Андора и им наниза три попадения. Харис Сеферович откри в 43-ата минута, а в 63-ата удвои. В 67-ата капитанът Стефан Лихтщайнер отбеляза за 3:0. Успехът на Унгария над Латвия е просто щрих в битката за 3-ото място.

Роналдо откри резултата с впечатляващ зрелищен удар, а след това удвои от дузпа. В 38-ата минута Рогви Балдвинсон се разписа във вратата на европейските шампиони, но след почивката отново Роналдо, както и Уилям Карвальо и Нелсон Оливейра оформиха разгрома. Белгия завърши мача с 10 души при успеха с 9:0 над любителите от Гибралтар. Ромелу Лукаку и Томас Мюние се отчетоха с по хеттрик, а Витцел вкара гол и беше изгонен. Другите две попадения са на сметката на Еден Азар и Дрийс Мертенс, който даде начало на головата фиеста в 16-ата минута.

Кипър обърна Босна и Херцеговина от 0:2 до 3:2 и в босненските медии веднага след мача се заговори за оставка на треньора Мехмед Баждаревич. Защитникът Тони Шунич откри резултата с глава в 32-ата минута, а малко преди края на първата част Един Вишча удвои за балканците. Но Деметрис Христофи и Венсан Лабан възстановиха равенството в рамките на две минути- между 65-ата и 67-ата. Крайното 3:2 донесе за домакините новата звезда на датския Копенхаген- Пиерос Сотириу. От поражението на Босна не се възползва Гърция, която приключи при нулево равенство на свой терен с Естония.

Резултати и голмайстори:

Група „А“
България – Швеция 3:2
1:0 Станислав Манолев (12), 1:1 Микаел Лустиг (29), 2:1 Георги Костадинов (33), 2:2 Маркус Берг (43), 3:2 Ивайло Чочев (79)

Франция – Холандия 4:0
1:0 Антоан Гризман (14), Тома Лемар (73), 3:0 Тома Лемар (88), 4:0 Килиан Мбапе (90+1)

Люксембург – Беларус 1:0
1:0 Да Мота (60)

Група „B“
Унгария – Латвия 3:1
1:0 Кадар (6), 2:0 Адам Салай (26), 2:1 Фрайманис (40), 3:1 Бесе (68)

Португалия – Фарьорски острови 5:1
1:0 Кристиано Роналдо (3), 2:0 Кристиано Роналдо (29-дузпа), 2:1 Якобсен (38), 3:1 Ватхамар (58-автогол), 4:1 Кристиано Роналдо (65), 5:1 Нелсон Оливейра (84)

Швейцария – Андора 3:0
1:0 Харис Сеферович (43), 2:0 Харис Сеферович (63), 3:0 Стефан Лихтщайнер (67)

Група „H“
Кипър – Босна и Херцеговина 3:2
0:1 Шунич (33), 0:2 Вишча (44), 1:2 Христофи (65), 2:2 Лабан (67), 3:2 Сотириу (76)

Гърция – Естония 0:0

Белгия – Гибралтар 9:0
1:0 Дрийс Мертенс (15), 2:0 Тома Муние (18), 3:0 Ромелу Лукаку (21), 4:0 Аксел Витсел (27), 5:0 Ромелу Лукаку (38), 6:0 Еден Азар (45), 7:0 Тома Муние (61), Тома Муние (67), 9:0 Ромелу Лукаку (84-дузпа)