Реал Мадрид продължава успешната си защита на трофея в Шампионска лига, след като победи с 3:1 като гост Борусия Дортмунд в дербито от група "Н" на турнира. В големия герой за испанците при първия успех в историята им на "Сигнал Идуна Парк" се превърна Кристиано Роналдо.

Португалската звезда заби два гола във вратата на германците, които обаче бяха ощетени и при 0:0 не получиха чиста дузпа за игра с ръка на Серхио Рамос на голлинията. В другата среща от групата Тотнъм не срещна проблеми при визитата си на АПОЕЛ Никозия и спечели с 3:0 с хеттрик на Хари Кейн. Живко Миланов не игра за домакините заради контузия.

Манчестър Сити очаквано победи на "Етихад" Шахтьор Донецк. "Гражданите" обаче е озориха за трите точки и головете паднаха в през второто полувреме. В другата среща от групата Наполи не срещна проблеми при домакинството си на Фейенорд и победи с 3:1. Българският национал Ивелин Попов започна като титуляр при равенството 1:1 на Спартак Москва срещу гостуващия Ливърпул в среща от втория кръг в група "Е" на Шампионската лига по футбол. Попов беше заменен шест минути преди края от Лоренсо Мелгарехо.

Островитяните имаха превъзходство в срещата, но руснаците откриха резултата в средата на първото полувреме след отлично изпълнен пряк свободен удар от Фернандо. Осем минути по-късно Филипе Коутиньо изравни след размяна на пасове със Садио Мане. Силен мач направи вратарят на домакините Артьом Ребров, а гостите пропуснаха половин дузина много изгодни ситуации, за да стигнат до пълен обрат. Така и двата състава записаха второ равенство в групата.

Севиля очаквано спечели с 3:0 срещу гостуващия аутсайдер Марибор и оглави подреждането с 4 точки. Уисам Бен Йедер се отличи с хеттрик за испанците. Той откри резултата с удар отблизо в 27-ата минута след страхотна асистенция от дясно на Хоакин Кореа, който преди това с отличен пробив на скорост преодоля петима играчи на съперника. Десетина минути по-късно Фран Васкес изведе Бен Йедер в чиста позиция в ляво в пеналта и френският нападател от малък ъгъл стреля точно по диагонала за 2:0. Испанците продължиха да доминират и в 80--ата минута Хесус Навас нацели напречната греда.

Три минути по-късно Бен Йедер оформи хеттрика си от дузпа, отсъдена за нарушение на Алекс Пихлер срещу Себастиан Коршиа.

Участвайте в играта на Gol.bg с прогнозите и печелете награди!