Андрей Кириленко изигра феноменален мач и изведе Русия до победа над домакините от Великобритания в мач от група В на баскетболния турнир.

Играчът, който ще се завърне в НБА от новия сезон, наниза 35 точки за успеха с 95:75. Той успя в 13 от 15 опита при стрелбата за 2 точки, добави една тройка от 2 опита и вкара 6 от 8 наказателни удари, като бе абсолютно неуловим за домакините.

Двубоят започна оспорвано като сборният тим на Великобритания успя да дръпне с 11:7, но руснаците набързо отговориха с 6 поредни точки.

В крайна сметка след първите 10 минути Русия водеше с 24:19. Разликата се запази до началото на втория период, след което Сборная наниза 8 поредни точки, 4 от които на Кириленко и авансът на тима стигна 38:25, а на почивката вече бе 49:34.

В третия период домакините опитаха да отговорят, но само усилията на Луол Денг не бяха достатъчни. Разликата така и не падна под 10 точки и бе 13 преди последния период.

В него Кириленко продължи да бъде неудържим, а тимът му отвори аванс от 85:64 5 минути преди края, с което си гарантира и крайния успех.

Алексей Швед добави 16, а Витали Фридзон още 14 точки за победителите, които загубиха борбата под двата коша, но бяха много точни при стрелбата, докато домакините реализира само 42% за 2 и 15% за 3 точки.

Луол Денг се отчете с 26, а друг играч от НБА Поп Менса-Бонсу добави още 22, но техните усилия не стигнаха.