Реал Мадрид получи удар дни преди първия мач срещу Борусия Дортмунд от полуфиналите на Шампионската лига, след като Марсело и Лука Модрич получиха контузии срещу Бетис снощи.

“Марка” съобщи, че двамата няма да играят в предстоящия двубой на германска земя, като състоянието на бразилеца е много по-сериозно.

Той бе изнесен на носилка още в самото начало и според предварителни информации най-вероятно става въпрос за мускулно разкъсване на бедрото, което ще го извади от игра за няколко седмици.

Хърватинът, който се включи отлично на “Олд Трафорд”, също е почувствал мускулни болки и е заменен по-скоро от съображения за сигурност, но е малко вероятно да се рискува с включването му в игра.

Добрата новина е, че Карим Бензема, който напусна с проблем в глезена, ще бъде на линия.

“Състоянието на Марсело е доста по-притеснително. Лука почувства някакво неразположение, така че трябваше да го сменим. При Карим не смятем, че става въпрос за нещо сериозно” коментира помощник-треньорът Айтор Каранка след мача.

Така или иначе липсата на двамата е неприятна, защото оставя Жозе Моуриньо бе алтернатива за лявата зона на отбраната, където ще бъде поставен Коентрао, а пък Модрич би могъл да донесе нещо различно влизайки от пейката, ако мачът не върви добре.