Реал Мадрид е готов да се раздели със защитника Серхио Рамос, гръмнаха днес медиите в Испания. 

Според тях президентът Флорентино Перес вече е поставил цена на футболиста и тя е около 60 милиона евро. Според „АС” дори е 65 милиона. 

Информацията е съобщена в предаването „Ел Ларгеро” на „Кадена СЕР”. Според нея причината за промяната се дължи на претенциите на футболиста договорът му да бъде удължен и да получи увеличение на заплатата. 

Твърди се, че Рамос се скарал с Перес и дори го заплашил, че ако не получи желаното, ще поиска да напусне, което естествено не се харесало на боса на клуба и той вече не счита защитника за недосегаем. 

Андалусиецът дори предявил претенции неустойката по контракта му, която е около 150 милиона, да бъде намалена и тогава получил отговор, че срещу 60 милиона евро може да отиде дори и в Барса. 

Рамос е на 27 години, като в момента играе 9-ия си сезон на „Сантяго Бернабеу”. Той бързо се превърна в любимец на феновете със сърцатата си и безкомпромисна игра и до този момент има на сметката си 368 мача, в които е вкарал 42 гола. 

17-те червени картона, които е получил не са навредили на репутацията му и след тази информации е много вероятно най-богатите клубове в света да проявят интерес към бранителя, който искаше да приключи с футбола в Реал, но това сега може и да не стане.