Реал Мадрид не допусна грешка и спечели макар и минимална победа с 1:0 като гост на Малага в мач от 28-я кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Ла Росаледа".

Единственият гол в мача бе дело на Кристиано Роналдо в средата на първото полувреме. Столичани не изиграха най-бляскавия си мач, но бяха сравнително стабилни в защита и победата им бе вън от съмнение.

Благодарение на успеха те увеличиха аванса си начело в класирането на 6 точки пред Атлетико Мадрид и на 7 пред Барселона, преди утре тези два тима да изиграят своите мачове от кръга.

Така по всяка вероятност отборът на Анчелоти ще има 4 точки аванс преди вечния си съперник Барселона преди голямото дерби Ел Класико другата седмица.

Реал Мадрид имаше претенции за дузпа в 6-та минута, когато Гарет Бейл получи копващ пас зад защитата и овладя топката в наказателното поле, но бе подкосен от защитник. Изглеждаше, че нарушение има, но съдията замълча.

Домакините пробваха няколко неточни удара от дистанция. В 12-та минута обаче Роке Санта Крус получи точно центриране в наказателното поле, но под натиска на защитник засече неточно над вратата.

В 23-та минута Реал Мадрид откри резултата. Гарет Бейл намери Роналдо с дълъг пас в наказателното поле, но срещу португалеца имаше двама защитника. Иско обаче увлече единия, Роналдо веднага обърна посоката и с остър удар покрай другия бранител направи Кабайеро безпомощен.

Роналдо можеше да удвои резултата само две минути по-късно. Той получи топката в наказателното поле и от близка позиция нанесе силен удар, но Кабайеро спаси с крак.

Малко по-късно португалецът имаше пореден шанс, след като Гарет Бейл от въздуха обърна встрани към втората греда. Там зееше празна мрежа, но Бензема и Роналдо си попречиха и португалецът засече неточно покрай вратата.

При тази ситуация двамата удариха краката си един в друг и французинът получи контузия в бедрото, която доведе до принудителната му смяна с Анхел ди Мария.

В 30-та минута Малага имаше възможност, след като топката бе изчистена лошо към Амрабат в наказателното поле. Той обаче бе притиснат леко от защитник и не можа да нанесе плътен удар, което пък позволи на Диего Лопес да спаси.

В края на полувремето Роналдо имаше още една отлична възможност за гол, получавайки точно центриране пред вратата, но с глава засече неточно.

Малага започна добре второто полувреме и Самуел нанесе остър удар от границата на наказателното поле, но без да затрудни Диего Лопес.

Реал обаче можеше да сложи точка на спора в 50-та минута. Тогава Анхел ди Мария направи невероятен солов пробив на скорост и пробяга почти целия терен, слаломирайки покрай защитници на съперника. Накрая той изведе Иско абсолютно непокрит, но бившият футболист на Малага стреля неточно над вратата.

В 60-та минута се стигна до напрежение, след като при неадекватен опит да изчисти топката Пепе влезе с бутоните напред в коляното на Дуда. Халфът на Малага получи лекарска помощ, а при ставането влезе в остра разправия със съдията и Марсело, искайки санкция за защитника на Реал Мадрид. Вместо това самият той получи жълт картон.

Реал Мадрид обаче така и не осъществи натиск, благодарение на който да стигне до втори гол и да сложи точка на интригата. Това запази шансовете на Малага и към края на мача домакините наложиха известен натиск.

За мадридчани единствено Роналдо изглеждаше опасен и нанесе два остри удара от границата на наказателното поле, но и двата пъти Кабайеро спаси.

Три минути преди края Реал имаше перфектна възможност да вкара втори гол, когато Хесе проби отдясно в наказателното поле и имаше непокрит съотборник пред вратата, но му даде неточен пас.

В следващата атака пък Роналдо имаше добра възможност, но стреля по земя право към вратаря.

Малага - Реал Мадрид 0:1

0:1 Роналдо 23

Малага: Кабайеро, Ангелери (86 Ел Хамдауи), Серхио Санчес, Ферейра, Антунеш, Камачо, Тисоне, Дуда, Самуел, Амрабат, Санта Крус

Реал Мадрид: Диего Лопес, Марсело, Варан, Пепе, Карвахал, Чаби Алонсо, Модрич (90 Ияраменди), Иско (63 Хесе), Роналдо, Бейл, Бензема (32 Ди Мария)