И без голямата си звезда Кристиано Роналдо Реал Мадрид спечели категорична победа с 4:0 в много тежкото си гостуване на Реал Сосиедад от 32-я кръг на испанската Примера Дивисион, играно на стадион "Аноета".

След равностойно първо полувреме мадридчани откриха резултата точно преди почивката с гол на бившия играч на Реал Сосиедад - Хавиер Ияраменди. Той направи добавка отблизо след удар на Карим Бензема.

През второто полувреме обаче тимът на Карло Анчелоти имаше категорично преимущество и логично вкара нови три гола. Първо Гарет Бейл наказа грешка на вратаря и вкара с удар от повече от 30 метра. След това Пепе засече от въздуха след центриране от корнер, а в самия край на мача Алваро Мората вкара след чудесна асистенция на Анхел ди Мария.

Така Реал Мадрид запази разликата от 2 точки до Барселона и 3 точки до Атлетико Мадрид.

Сосиедад създаде напрежение в наказателното поле в 4-та минута, когато Карлос Вела овладя центриране от корнер и направи няколко финта. След това пробва удар и след рикошет в краката на защитник топката се удари в ръката на Пепе, но очевидно нямаше умисъл.

В 12-та минута Иско пропусна чудесна възможност, след като бе изведен на стрелкова позиция, но пробва ненужен финт и бе блокиран. В тази ситуация съдията вдигна и засада, каквато обаче нямаше.

Три минути по-късно съдиите отсъдиха нова фалшива засада, която също можеше да се окаже предмет на дебати, тъй като при нея Вела  получи центриране абсолютно сам срещу вратаря, но Диего Лопес се хвърли и направи едно от спасяванията на сезона.

В 22-та минута двамата нападатели на домакините показаха разбирателството си като Вела центрира към Антоан Гризман, той изпревари защитник и засече с глава, но топката мина близо до сглобката на гредите.

Постепенно Реал Мадрид наложи териториално преимущество, което обаче не се изрази в някакви сериозни опасности за Сосиедад.

Три минути преди почивката се стигна до напрежение в наказателното поле на гостите. След центриране от фаул Диего Лопес излезе неразчетено и така Гризман отправи удар към опразнената врата, но там Хавиер Ияраменди изби пред голлинията.

В самия край на частта пък Ияраменди се превърна в пълен герой, откривайки резултата. Карим Бензема отправи удар от десетина метра, който бе спасен добре от Браво. Избитата топка обаче дойде право в Ияраменди, който отблизо направи добавка на празна мрежа.

Три минути след почивката мадридчани можеха да убият интригата с втори гол. След центриране от фаул Серхио Рамос засече остро с глава, но топката срещна напречната греда.

Иниго Мартинес пробва да изненада Диего Лопес с далечен удар, но вратарят на Реал внимаваше. След центриране от корнер пред вратата на домакините пък Бейл засече с глава, но неточно. Гостите спечелиха пряк свободен удар пред наказателното поле и в отсъствието на Роналдо Чаби Алонсо пробва мерника си, но насочи топката във вратарския ъгъл и Браво спаси.

Малко по-късно при нарушение срещу Гарет Бейл уелсецът падна върху бутоните на съперник и перфорира коляното си, от което потече кръв. Чаби Алонсо отново пробва да стреля от фаула, но не уцели вратата.

В 65-та минута късметът отново беше на страната на домакините. Карим Бензема започна контраатака и тъй като нямаше подкрепление изстреля снаряд от над 25 метра, който обаче тресна напречната греда.

Минута по-късно обаче нямаше прошка и другият снайперист в състава - Гарет Бейл, удвои резултата. Уелсецът пресече лошо изчистена топка от вратаря и макар да бе на повече от 30 метра от вратата, веднага нанесе топовен удар, който я прати в долния ляв ъгъл.

Домакините отправиха един плах удар с глава, но Реал Мадрид продължи да е по-активният отбор. Бензема пробва подобно на Бейл да изненада вратаря, но бе неточен. Последваха два много опасни пробива на Карвахал. При първия той поднесе отлично пред наказателното поле на Иско, но той уцели защитник, а при втория десният бек не можа да поднесе пред голлинията към Бейл.

Пет минути преди края Реал Мадрид окончателно сложи точка на спора с трети гол. Серхио Рамос свали с глава центриране от корнер и Пепе от въздуха засече в мрежата.

В последната минута на редовното време влезлият като резерва Алваро Мората вкара и четвърти гол. Той получи страхотна асистенция от другата резерва - Анхел ди Мария и останал сам срещу вратаря не сбърка и стреля под плонжа му.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид 0:4

0:1 Ияраменди 45