Интер успя да надвие европейския шампион Реал Мадрид с 3:2 след дузпи при резултат 1:1 в редовното време. Това стана в мач от приятелския турнир "International champions cup".

Срещата се игра в Сан Франциско, а междувременно този мач бе исторически за италианците, тъй като бе първият в който бившият капитан на тима Хавиер Санети наблюдава мач на отбора в ролята си на вицепрезидент от трибуните.

Испанците започнаха силно мача и наложиха натиск над противника още в първите минути, като в третата минута Бейл имаше пред себе си страхотен шанс да се разпише, но вместо това нацели гредата.

В 10-ата минута уелсецът обаче все пак успя да вкара и да даде аванс на отбора си, след като бе точен с мощен удар от 25 метра.

Макар Реал да поведе, тимът не спадна оборотите и продължи да играе по-добър футбол през следващите минути, като в 30-ата минута Ханданович спаси коварен удар на Бейл.

Словенецът трябваше да се намесва на няколко пъти, като добрата му игра спаси тима му от втори гол. След почивката обаче Интер заигра по-добре и в 68-ата минута падна изравнителното попадение.

То бе дело на аржентинеца Мауро Икарди, който се разписа от дузпа за нарушение срещу новото попълнение Неманя Видич, а този резултат се запази до края на срещата и крайният победител бе определен след изпълнение на дузпи.

Карисо спаси удара на Иско още при първото изпълнение на Реал, а освен това стражът на Рома отрази и удара от "бялата точка" на Ияраменди. Интер пък вкара победната си дузпа чрез Икарди, който реализира и изравнителното попадение. Двата отбора иначе се скъсаха да пропускат при дузпите, като имаше общо 5 пропуснати дузпи от 10 изпълнения.

Реал Мадрид - Интер 1:1 (2:3 при дузпите)